Zamknij

„Armia Umarłych”, „Łasuch” i „Lupin” – Netflix zdradza, które produkcje zyskały najwięcej widzów

21.07.2021 15:15
Armia Umarłych - kadr z filmu
fot. materiały promocyjne Netflix

Netflix podzielił się właśnie wynikami oglądalności swoich najpopularniejszych produkcji w ostatnich trzech miesiącach. Na liście znalazł się głośny blockbuster i hiszpańskie seriale. Co jeszcze widzowie na świecie oglądali najchętniej? Sprawdziliśmy.

Platforma streamingowa Netflix jako firma znajdująca się na amerykańskiej giełdzie, w każdym kwartale wysyła specjalne komunikaty do swoich udziałowców, chwaląc się najnowszymi wynikami – liczbą subskrybentów oraz danymi, dotyczącymi oglądalności najpopularniejszych produkcji. Z najnowszego listu, szeroko komentowanego w zagranicznych mediach, możemy dowiedzieć się, że platforma może cieszy się obecnie aż 209 mln subskrypcji swojej usługi, co stanowi wzrost o 1,5 mln względem danych z pierwszego kwartału roku.

Netflix wchodzi na rynek gier

Najciekawszą informacją dla udziałowców, była jednak ta, w której włodarze Netflixa poinformowali, że zainteresowani są wejściem na rynek gier komputerowych. Nowe tytułu dla graczy miałyby być dostępne w osobnej zakładce na stronie głównej i dostępne bez dodatkowych opłat.

W liście, na który powołują się dziennikarze portalu GameSpot, możemy przeczytać, że:

„Widzimy gry jako kolejną kategorię contenową dla naszego serwisu, podobnie jak widzimy filmy oryginalne, animacje czy programy typu reality show. Gry będą dostępne w ramach subskrypcji użytkownika. Początkowo chcemy skupić się na produkcjach stworzonych z myślą o urządzenia mobilne”.

Netflix — najpopularniejsze produkcje 2. kwartału 2021

Z listu dowiedzieć się można także, które produkcje cieszyły się największą popularnością w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Liczby są rzeczywiście imponujące, choć należy przypomnieć, że od 2019 roku platforma Netflix liczy „widza” produkcji, jako osobę, która zobaczyła zaledwie dwie minuty danego programu.

Netflix — Top 11 produkcji 2. kwartału przedstawia się następująco:

 1. Armia Umarłych” – 75 mln widzów
 2. „Ojcostwo” – 74 mln
 3. „Łasuch” - 60 mln
 4. „Cień i Kość” – 55 mln
 5. Lupin”, część 2 – 54 mln
 6. „Mitchellowie kontra maszyny” – 53 mln
 7. Szkoła dla elity”, sezon 4 - 37 mln
 8. Kto zabił Sarę”, sezon 2 - 34 mln
 9. „The Circle” - 29 mln
 10. „The Sons of Sam” - 19 mln
 11. Too Hot to Handle” – 14 mln

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także:  "Turbulencje" - skasowany serial powróci z nowym sezonem dzięki platformie Netflix?

RadioZET.pl/GamesSpot.com/Deadline