Zamknij

„Armia Umarłych“ – zobacz pierwsze 15 minut nowego filmu Zacka Snydera

14.05.2021 09:51
Armia Umarłych - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Armia Umarłych“ to najnowszy film Zacka Snydera, który ma zadebiutować na Netflix już 21 maja. Teraz jednak platforma postanowiła podzielić się przedsmakiem filmu, publikując w sieci pierwszy kwadrans produkcji. Co zdradza nam z fabuły obrazu?

„Armia Umarłych” to nowy film Zacka Snydera, reżysera znanego z adaptacji komiksów i współpracy z Warner Bros. Snyder zasłynął jako twórca adaptacji słynnych powieści graficznych jak „300” i „Watchmen”, ale warto przypomnieć, że karierę zaczynał od nowej wersji horroru „Świt Żywych Trupów”. Teraz niejako powraca więc do korzeni, swoim oryginalnym filmem „Armia Umarłych”.

Produkcja powstała dla platformy streamingowej Netflix i opowiada historię grupy złodziei, którzy podczas zombie-apokalipsy postanawiają napaść na jedno z kasyn w Las Vegas. Misja okazuje się jednak trudniejsza niż początkowo zakładali.

Produkcja zadebiutuje oficjalnie w piątek 21 maja, ale Neflix zdecydował się właśnie wypuścić pierwszy kwadrans do serwisu YouTube, by zachęcić widzów do obejrzenia produkcji.

W ostatnich latach wytwórnie filmowe coraz częściej decydują się na taki krok, aby w natłoku premier i rosnącej konkurencji, zachęcić widza właśnie do swojej produkcji. W tym wypadku promocja może działać dwutorowo. „Armia Umarłych” jest bowiem pierwszym filmem Netflixa, który ma dostać szeroką kinową dystrybucję w Stanach Zjednoczonych. Produkcje giganta VOD wprawdzie trafiały wcześniej do kin w USA, ale była to tzw. „dystrybucja limitowana”, jedynie w konkretnych rejonach ­– zwykle w kinach w Nowym Jorku i Los Angeles. Działania te miały na celu dostosowanie się do przepisów Amerykańskiej Akademii Filmowej w celu otrzymania ew. nominacji oscarowej.

„Armia Umarłych” ma natomiast trafić już 14 maja do ponad 600 multipleksów na terenie całych Stanów, co jak mówią zagraniczni dziennikarze, jest największą z dotychczasowych premierą kinową Netflixa.

„Armia Umarłych” – zobacz pierwszy kwadrans filmu

Początek najnowszego filmu Zacka Snydera prezentuje się następująco:

„Armia Umarłych” – obsada i ekipa

Reżyserem i jednym ze scenarzystów filmu jest Zack Snyder. Skrypt powstał we współpracy z Shayem Hattenem („John Wick 3”) i Jobym Haroldem („Przebudzenie”, „Król Artur: Legenda Miecza”).

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów jak: Dave Bautista („Strażnicy Galaktyki”, „Blade Runner 2049”, „Spectre”), Ella Purnell, Ana de la Reguera, Tig Notaro, Raul Castillo czy Garrett Dillahunt.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Armia Umarłych” – kiedy premiera? 

Premiera pełnego filmu przewidziana jest na 21 maja.

Czytaj także: "Bodyguard Zawodowiec 2": Ryan Reynolds i Samuel L. Jackson powracają w kolejnej zapowiedzi [WIDEO]

RadioZet.pl/Observer.com/materiały prasowe Netflix