Zamknij

Bill Murray zdradził tytuł nowego filmu Wesa Andersona. Co jeszcze o nim wiemy?

12.10.2021 14:33
Wes Anderson Bill Murray
fot. Anthony Harvey/Shutterstock/Rex Features/East News

Bill Murray ujawnił, jaki tytuł będzie nosił nowy film Wesa Andersona, w którym wystąpi razem z Margot Robbie, Scarlett Johansson, Tildą Swinton, Tomem Hanksem i innymi gwiazdami kina.

Tytuł nowego filmu Wesa Andersona to "Asteroid City". A przynajmniej tak twierdzi Bill Murray, gwiazdor od lat grający w dziełach reżysera, który nazwę najnowszego ujawnił podczas BFI London Film Festival.

"Astroid City": Bill Murray o nowym filmie Wesa Andersona

Bill Murray został zapytany o nowy projekt Andersona podczas festiwalu filmowego w Londynie, gdzie odbywały się pokazy "The French Dispatch". Zdradził niewiele poza tytułem, potwierdzając jedynie to, co było już wiadomo do tej pory:

- Kręcimy w Hiszpanii, około 45 minut od Madrytu. Jest fajnie, spędzamy miło czas.

Aktorowi, który począwszy od filmu "Rushmore" z 1998 roku występuje we wszystkich obrazach Wesa Andersona, zadano też pytanie, czy za każdym razem zastanawia się, czy przyjąć rolę w jego kolejnym filmie.

- Są takie osoby, od których po prostu nie odbiera się telefonu. Są też takie, którym od razu mówisz - "Ok, tak". On należy do tych drugich - odpowiedział Murray.

"Astroid City": Gwiazdorska obsada nowego filmu Wesa Andersona

Wieści o nowym filmie Wesa Andersona zaczęły pojawiać się wraz z ogłoszeniami kolejnych wielkich nazwisk w obsadzie. Poza ulubionymi aktorkami i aktorami reżysera, do których należą Bill Murray, Tilda Swinton, Adrien Brody i Jason Schwartzman oraz gwiazdami, którym zdarzyło się już wcześniej współpracować z Andersonem ( Scarlett Johansson, Jeffrey Wright, Liev Schreiber, Tony Revolori), w obsadzie "Astroid City" znaleźli się też Tom Hanks i Margot Robbie oraz Rupert Friend, Hope Davis i Matt Dillon.

Szczegóły dotyczące fabuły "Asteroid City" nie są na razie znane. Nie wiadomo też, kiedy film trafi na ekrany. Póki co wciąż jeszcze wyczekujemy polskiej premiery "Kuriera Francuskiego". Prezentowany w Cannes obraz ma trafić na nasze ekrany 19 listopada 2021 roku.

RadioZET.pl/Screen Daily