Zamknij

Prace na planie filmu "Avatar 2" zostały ukończone! Co z premierą widowiska?

28.09.2020 11:48
Prace na planie filmu "Avatar 2" zostały ukończone
fot. face to face/Reporter/ East News

James Cameron ogłosił, że prace na planie filmu "Avatar 2" zostały zakończone. Co z kolejnymi odsłonami serii i kiedy odbędzie się premiera drugiej części "Avatara"?

"Avatar 2" ukończony. Wszyscy fani serii Jamesa Camerona mają powody do radości. Zwiastuje to bowiem, że premiera drugiej odsłony "Avatara" prawdopodobnie nie zostanie ponownie przełożona. Co z kolejnymi filmami i jak wygląda kalendarz premier?

"Avatar 2" - prace nad filmem ukończone

Podczas konwentu Austrian World Summit 2020 James Cameron odbył na scenie rozmowę z Arnoldem Schwarzeneggerem, w której ujawnił, że nakręcono już 100% materiału do filmu "Avatar 2". Oznacza to, że ekipa produkcyjna może zająć się już montażem i efektami specjalnymi. Co więcej, już wkrótce zakończą się również zdjęcia do filmu "Avatar 3". Reżyser wyjawił bowiem, że nakręcono już 95% materiału. Zdjęcia powstają w Nowej Zelandii.

Zobacz także

"Avatar 2" - kiedy premiera?

Premiera filmu "Avatar 2" była już dwukrotnie przekładana. Zgodnie z początkowym zamysłem, sequel "Avatara" miał się ukazać już w grudniu tego roku. Pandemia koronawirusa, a następnie jej wpływ na środowisko filmowe, sprawiły, że dzieło Jamesa Camerona ukaże się dopiero 16 grudnia 2022 roku. Kolejne części debiutować będą co dwa lata, tj. w 2024, 2026 oraz 2028 roku.

Zobacz także