Zamknij

"Avengers 5": szef Marvel Studios zapowiedział kolejny film. Kiedy możemy się go spodziewać?

23.08.2021 13:23
Avengers: Infinity War - Benedict Cumberbatch, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo i Benedict Wong
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

Kiedy zobaczymy "Avengers 5"? Kevin Feige opowiedział o przyszłości filmowego uniwersum Marvela i planach dotyczących kolejnego wielkiego crossovera. 

Czwarta Faza kinowego uniwersum Marvela ruszyła na dobre. Szef Marvel Studios rozwiał kilka wątpliwości dotyczących nadchodzących produkcji o superbohaterach. Co powiedział na temat kolejnej części "Avengers"?

"Avengers 5": Kevin Feige o kolejnym crossoverze Marvela

Za nami premiera "Black Widow", a już niebawem do kin trafi film "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Następne w kolejce są produkcje "Eternals" oraz długo wyczekiwana trzecia część przygód pajęczego herosa, czyli "Spider-Man: No Way Home".

W związku ze zbliżającą się premierą "Shang-Chi" Kevin Feige udzielił wywiadu dla Collider. Został w nim zapytany o przyszłość kinowego uniwersum Marvela, między innymi o kolejną część przygód grupy Avengers. Okazuje się, że na kolejny crossover na miarę "Endgame" przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Wydaje mi się, że chcemy, aby od "Endgame" upłynęła odpowiednia ilość czasu, która pozwoli na rozwinięcie nowej sagi, tej, już trwającej i rozpoczętej. A potem potrzebny będzie nam czas, tak jak w Fazie Pierwszej, aby zbudować tę sagę, zanim zaczniemy zbierać  wszystkich bohaterów w jednym filmie.

Twórcy Marvela zaplanowali więc powtórzenie procesu przy budowaniu "Infinity War Saga", czyli historii, na którą zebrało się ponad 20 odrębnych produkcji, tworzących razem jedną, wielką opowieść, rozciągniętą w czasie. Decyzję na tego typu zabieg widać w najbliższych planach Marvela. W ciągu kolejnych lat zadebiutuje wiele nowych postaci, które będą świetnym materiałem na powołanie do życia nowej, jeszcze większej superbohaterskiej sagi.

Tym razem na uniwersum składać się będą nie tylko produkcje kinowe, ale również seriale platformy Disney+, które są swego rodzaju prologami do filmów. MCU będzie więc o wiele szersze niż kiedykolwiek wcześniej. Twórcy dostaną duże pole do popisu, więc kulminacja w postaci "Avengers 5" może być jeszcze bardziej spektakularna niż w przypadku "Avengers: Endgame". Jedno jest pewne. Fanów Marvela czekają dobre czasy.

"Avengers 5": kiedy premiera?

Na razie ciężko mówić, kiedy piąta część "Avengers" trafi na duży ekran, ponieważ nie wiadomo nawet, jak będzie wyglądał skład tytułowej drużyny, ani czego dotyczyć może jej misja. Film raczej nie trafi do kin przed rokiem 2023, kiedy w kinach ma się pokazać ostatnia jak na razie z zapowiedzianych produkcji Marvel Studios. Najnowszym tytułem MCU, który zobaczymy, jest "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Premiera filmu została zaplanowana na 3 września 2021 roku.

RadioZET.pl/Collider