Zamknij

5 bajek świątecznych, które powinno obejrzeć każde dziecko

Sylwia Bagińska
23.12.2019 15:54
Bajki świąteczne
fot. Shutterstock

Bajki świąteczne – kto z nas ich nie uwielbia? Animowane historie o świętach Bożego Narodzenia potrafią wprowadzić niejedną osobę w magiczną atmosferę Gwiazdki. Koniecznie sprawdź, jakie bajki świąteczne warto obejrzeć z dzieckiem przed wigilią.

Bajki świąteczne: TOP 5 bajek o świętach Bożego Narodzenia

Bajki świąteczne są wyjątkowe – świadczy o tym fakt, że uwielbiają je oglądać nie tylko dzieci, ale także dorośli. Sprawdź nasz ranking TOP 5 bajek świątecznych.

  • „Ekspress Polarny”

 „Ekspress Polarny” to pierwsza bajka świąteczna, którą polecamy. Animacja pokazuje historię kilkuletniego chłopca, który wątpi w istnieje Świętego Mikołaja.

W dzień przed Bożym Narodzeniem chłopczyk zauważa zaparkowany pociąg pod swoim domem. Jedzie on na Biegun Północny. Główny bohater postanawia wyruszyć w podróż. Będzie to niesamowita historia!

  • „Klaus”

„Klaus” to świąteczna bajka, którą obejrzymy na Netflixie. Produkcja skradła serca milionów widzów na całym świecie. Nieposłuszny listonosz zostaje wysłany do zamarzniętego miasteczka na Północy. To właśnie tam ukrywa się… Święty Mikołaj.

W polskiej wersji językowej „Klausa” usłyszymy głos Anny Dereszowskiej, Wiktora Zborowskiego i Józefa Pawłowskiego.

  • „Rudolf czerwononosy Renifer”

Kolejną bajką świąteczną, którą polecamy jest… „Rudolf czerwononosy Renifer”. Bożonarodzeniowa animacja opowiada o reniferze Rudolfie, który marzy o tym, żeby dostać się do zaprzęgu Świętego Mikołaja. Nie pozwala mu na to jego dziwnie wyglądający nos, który często jest też obiektem drwin.

Czy Rudolf spełni swoje marzenia i poleci w zaprzęgu Świętego Mikołaja? Koniecznie obejrzyjcie tę świąteczną bajkę.

Zobacz także: Love Actually: 5 ciekawostek o popularnym filmie świątecznym

  • „Grincz. Świąt nie będzie”

Na naszej liście nie mogło zabraknąć oczywiście animacji pt. „Grincz. Świąt nie będzie”. Jest to klasyk wśród świątecznych bajek.

Tytułowy bohater nienawidzi świąt Bożego Narodzenia i zrobi wszystko, aby zepsuć gwiazdkę swoim sąsiadom. Przebierze się za Świętego Mikołaja i zakradnie się do wioski, by wykraść wszystkie świąteczne elementy. Czy mu się uda? Musicie to sprawdzić.

  • „Pada Shrek”

I ostatnią świąteczną bajką, którą polecamy jest… „Pada Shrek”. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zadeklarowanych fanów zielonych ogrów, osiołka, kota i smoczycy.

20-minutowa bajka opowiada o pierwszej Gwiazdę Shreka i Fiony. Szczęśliwy ogr od dawna wie, jak chce spędzić Święta. Jego przyjaciele mają jednak inne plany.

Zagłosuj

Który z tych świątecznych filmów lubisz najbardziej?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/SB