Zamknij

„Bake Off” w wersji dla dzieci. Znamy nową prowadzącą

Redakcja
20.07.2018 10:58
„Bake Off” w wersji dla dzieci. Znamy nową prowadzącą
fot. East News

„Bake Off. Ale ciacho!” to program, w którym uczestnicy rywalizują, przygotowując wypieki i desery. Telewizja Polska postanowiła rozszerzyć format również o wersję dla dzieci. W „Bake Off Junior” weźmie udział dwanaścioro adeptów cukiernictwa w wieku od 8 do 14 lat. Pojawi się również nowa prowadząca.

„Bake Off. Ale ciacho!” to bardzo dobrze przyjęty program o tematyce kulinarnej, który oglądać możemy w telewizyjnej Dwójce. Uczestnicy przygotowują wypieki i desery, które oceniane są przez profesjonalne jury. Główną nagrodą jest 50 tysięcy złotych oraz tytuł Mistrza Wypieków.

„Bake Off Junior” przetestuje dziecięcą wyobraźnię

Jak powszechnie wiadomo, największymi fanami słodkości są dzieci. Dlaczego więc nie miałyby sprawdzić się jako cukiernicy? Do tego samego wniosku doszli włodarze TVP2. Od dwóch tygodni trwają nagrania do „Bake Off Junior”, czyli dziecięcej wersji programu. Dwanaścioro dzieci w wieku od 8 do 14 lat zmierzy się w nim w ponad 20 konkurencjach. Liczyć się będą nie tylko zdolności kulinarne, ale także wyobraźnia i kreatywne podejście do wypieków. Zdolności uczestników będą oceniali Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki. I choć w programie wystąpią najmłodsi, nagroda jest bardzo poważna. Młody Mistrz Wypieków zainkasuje 25 tysięcy złotych.

Nowa prowadząca w „Bake Off Junior”

Do tej pory w roli prowadzących dorosłą wersję „Bake Off” mogliśmy oglądać Marcelinę Zawadzką oraz Katarzynę Kołeczek. W wersji junior nastąpi jednak zmiana na jednym ze stanowisk. Kołeczek bowiem niedawno urodziła córkę i przebywa obecnie na urlopie wychowawczym. Jednak Marcelina nie zostanie w programie sama, towarzyszyć jej będzie nowa prowadząca.

Producenci programu postawili na Idę Nowakowską, która do tej pory współpracowała ze stacją TVN. Pamiętać ją możemy z programu „You Can Dance”, gdzie w pierwszej edycji była uczestniczką, a w dziewiątej jurorką. Tancerka nie kryje zadowolenia ze współpracy w TVP oraz udziału w programie.

– Jestem podekscytowana, bo to jest najmilszy plan, jaki może się zdarzyć. Nasi mali cukiernicy są niesamowici i ja się uczę dużo od nich, bo nie znam się na cukiernictwie i jest to dla mnie zupełna nowość. To są dzieci, ale zarazem ludzie pełni pasji i miłości do tego cukiernictwa.

Obie prezenterki do tej pory znały się tylko z widzenia. Miejmy nadzieję, że w nowym programie stworzą zgrany duet.

RadioZET.pl/MF