Zamknij

„Banksterzy” obnażają mroczne kulisy polskiej finansjery

10.09.2020 14:29
Banksterzy, Rafał Zawierucha, Antoni Królikowski
fot. materiały prasowe Kino Świat

„Banksterzy” to oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o „największym przekręcie stulecia”.  W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun dramatu Marcina Ziębińskiego.

„Baksterzy” Marcina Ziębińskiego opowiedzą o losach kilkorga bohaterów, których los łączy się poprzez podobieństwo doświadczeń. Każdy z nich związany jest w jakiś sposób z bankiem, który żeruje na ich potrzebach i emocjach, oferując lepsze jutro. Kiedy sprawy zabrną za daleko, bohaterowie staną przed niezwykle trudnymi wyborami, które mogą na zawsze odmienić ich życie. Kto tym razem wygra? Jednostka czy system?

Jak możemy przeczytać w oficjalnym opisie fabuły:

„900 000 polskich rodzin, które śniły o własnym domu, stało się ofiarami nieuczciwego systemu bankowego. Zamiast wyśnionego własnego miejsca, zostali skazani na stres, a nierzadko również na długi. Wpadli w pułapkę międzynarodowych organizacji, bezwzględnych banków i cynicznej władzy”.

Film postara się przyjrzeć się kulisom działania banków i zrozumieć, dlaczego tak wiele ludzie daje się łapać w „sidła niegodziwego systemu”.

Czytaj także: Pętla: Patryk Vega pokazał zwiastun nowego filmu. Będzie o aferze podkarpackiej 

„Banksterzy” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmu, który próbuje odpowiedzieć na te pytania. Materiał prezentuje się następująco:

„Banksterzy” – obsada i ekipa

Za kamerą filmu „Banksterzy” stoi Marcin Ziębiński, twórca takich filmów jak „Dublerzy”, „Gniew”, czy zeszłoroczny „Jestem M. Misfit”. Ziębińksi ma też wprawę w serialach, współpracując na planach thrillerów „Ślad” i „Znaki”.

Scenariusz do filmu „Banskterzy” powstał zaś w głowie Adama Guzy. Jest to debiut scenariopisarski mężczyzny, który na warsztat wziął prawdziwe wydarzenia z pierwszych stron gazet i celowo je udramatycznił.

Przed kamerą zobaczymy zaś plejadę polskich aktorów. W rolach głównych występują: Antoni Królikowski, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, czy Rafała Zawieruchę. Na dalszym planie zobaczymy też Jana Frycza, Marcina Bosaka, czy Magdalenę Lamparską.


„Banksterzy” – kiedy premiera?

Premiera filmu zapowiedziana jest już na 16 października.

Czytaj także: Diuna: Oficjalny zwiastun filmu Denisa Villeneuve'a w sieci. Kiedy premiera?