Zamknij

Barack i Michelle Obama będą mieć swój program w serwisie Netflix

Redakcja
12.03.2018 14:02
Michelle i Barack Obama
fot. Eastnews

Barack i Michelle Obama mają zrealizować własny program dla serwisu Netflix. Właśnie trwają rozmowy na temat szczegółów produkcji.

Barack i Michelle Obama i program dla Netflix

Jak poinformował „The New York Times”, Barack i Michelle Obama mają stworzyć ekskluzywny program dla serwisu Netflix. Będzie on opowiadał o ważnych społecznie sprawach, takich jak: polityka zagraniczna, imigracja, prawa wyborcze czy opieka zdrowotna w Stanach Zjednoczonych. Z kolei Michelle Obama miałaby zająć się sprawami edukacji, racjonalnego żywienia i równouprawnieniem kobiet.

Netflix na razie nie poinformował o nazwie programu ani innych szczegółach produkcji, takich jak: data premiery czy liczba odcinków. Jak podaje dziennik, program nie ma być analizą polityki prowadzonej przez następcę Obamy — Donalda Trupa, lecz skupiać się na inspirujących historiach, którymi żyją przeciętni zjadacze chleba w USA.

Zobacz także

— Prezydent i pani Obama zawsze wierzyli w to, że przedstawianie ludzkich historii może inspirować innych do działania i zmieniać świat na lepsze — w ten sposób doniesienia mediów o programie byłej pary prezydenckiej skomentował Eric Schultz, doradca Baracka Obamy.

Już niedługo Obamowie wydadzą również dwie autobiograficzne książki. W 2017 roku oboje podpisali bowiem z jednym z amerykańskich wydawnictw umowę na publikację wspomnień. Jak informują media za oceanem, kontrakt jest wart około 60 milionów dolarów.

RadioZET.pl/SI/Wirtualne Media