Zamknij

Barbara Krafftówna skończyła 90 lat. Gwiazdy opowiadają o talencie artystki

Redakcja
07.12.2018 13:31
Barbara Krafftówna skończyła 90 lat. Gwiazdy opowiadają o talencie artystki
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Barbara Krafftówna to znakomita aktorka, jedna z legend polskiego kina. Gwiazda „Czterech pancernych i psa” skończyła w środę 90 lat, choć wcale tego po niej nie widać. Nadal jest w doskonałej formie.

W środę 90. rocznicę urodzin obchodziła Barbara Krafftówna, znakomita polska aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka oraz artystka kabaretowa uwielbiana przez pokolenia widzów. Pani Barbara przyszła na świat 5 grudnia 1928 roku w Warszawie, jako najmłodsza z czwórki rodzeństwa. Od wczesnych lat interesowała się aktorstwem. W teatrze zadebiutowała w 1946 roku na deskach Teatru Wybrzeże rolą Rybaczki w spektaklu „Homer i Orchidea”.

Na ekranach kin widzowie pierwszy raz mogli podziwiać ją w 1953 roku w filmie „Sprawa do załatwienia”. Od tamtej pory zagrała wiele znakomitych ról, między innymi w tak kultowych produkcjach, jak „Popiół i diament”, „Rękopis znaleziony w Saragossie” czy „Nikt nie woła”. Widzowie jednak najlepiej pamiętają panią Barbarę jako uśmiechniętą Honoratę, narzeczoną Gustlika z serialu „Czterej pancerni i pies”. Ciężko uwierzyć, że Krafftówna ma już 90 lat, zwłaszcza że nadal jest w doskonałej formie. Swój jubileusz świętowała w gronie przyjaciół w Teatrze Polonia.

EN_01329719_0065
fot. TRICOLORS/East News

ZOBACZ TAKŻE: Franciszek Pieczka skończył 90 lat!

Gwiazdy o Barbarze Krafftównie

Największe gwiazdy polskiego filmu i teatru nie kryją podziwu dla Pani Barbary i rozpływają się nad jej aktorskim talentem:

– Młodzi aktorzy powinni od niej uczyć się warsztatu! Smutek zawsze się u niej przewijał z humorem. Do tego w tej drobnej postaci tkwi fascynujący, potężny głos! W jej kreacjach wszystko jest złożone z drobnych cegiełek i składa się na stabilną konstrukcję. To lekcja dla każdego aktora – komplementował w rozmowie z „Faktem” Olgierd Łukaszewicz.

– Przy okazji tak pięknego jubileuszu życzę, by pani Barbara jak najdłużej motywowała i inspirowała kolejne pokolenia. Posiadanie takich autorytetów jest ogromnym przywilejem – wtórowała mu Małgorzata Kożuchowska.

My również jesteśmy pod wielkim wrażeniem talentu pani Barbary i przyłączamy się do gorących życzeń.

RadioZET.pl/fakt.pl/MF