Zamknij

Barbara Shelley nie żyje. Ikona horrorów miała 88 lat

05.01.2021 09:53
kadr z filmu "Drakula: Książę Ciemności"
fot. Mary Evans Picture Library/East News

Barbara Shelley nie żyje. Aktorka, znana najlepiej z klasycznych horrorów wytwórni Hammer Film Productions zmarła w weekend, poinformował agent aktorki.

Barbara Shelley nie żyje. Brytyjska aktorka, urodzona w 1932 roku w latach 50. rozpoczęła karierę na wielkim ekranie, występując w licznych produkcjach z gatunku horroru, produkowanych przez Hammer Film Productions. 

Barbara Shelley – najsłynniejsze role 

Do jej najsłynniejszych występów można zaliczyć filmy „Drakula: Książę Ciemności“, „Rasputin Szalony Zakonnik“, czy „Gorgona“, w których zagrała u boku samego Christophera Lee.

Shelley wystąpiła także w oryginalnej „Wiosce przeklętych“ Wolfa Rilla z 1960 roku. Filmu, który później doczekał się trzech nowych wersji. Ostatniej w 1995 roku.

Barbara Shelley występowała gościnnie także w słynnych  brytyjskich serialach, na czele z produkcjami, jak: „Święty“, „Rewolwer i melonik”, „Doktor Who“, „The Man From U.N.C.L.E“, czy miniserialowej adaptacji powieści „Duma i uprzedzenie“ z 1980 roku.

Barbara Shelley nie żyje. Miała 88 lat. Jaka jest przyczyna śmierci?

O śmierci aktorki poinformował w poniedziałek jej agent, Thomas Bowington. W specjalnym oświadczeniu napisał, że aktorka trafiła do szpitala po kontuzji, aby odbyć specjalistyczne badanie mięśni. W trakcie wizyty miała zarazić się koronawirusem. Podczas dwutygodniowego pobytu w szpitalu miała jednak zwalczyć wirusa, ale nabawić się innej infekcji, której jej organizm nie był już w stanie przeciwdziałać. 

„Najprawdopodobniej to jednak COVID znajdzie się na akcie zgonu” – dodał mężczyzna, w oświadczeniu, które możemy znaleźć chociażby w Huffington Post.

Bowington nie szczędził także komplementów pod adresem aktorki. Dodał, że: 

„Barbara Shelley była technikolorową królową studia Hammer. Na ekranie potrafiła być subtelnym wcieleniem zła. Potrafiła być posągową pięknością, która w mgnieniu oka pokazuje zwierzęcą dzikość. Była jedną z ulubienic publiczności podczas specjalnych spotkań z publicznością studia Hammer”.

Czytaj także: Tanya Roberts żyje. Sprzeczne informacje w sprawie śmierci aktorki.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZet.pl/Huffington Post/Filmweb