Zamknij

„Batman: The Long Halloween, part 2” – zwiastun 2. części najnowszego filmu o Batmanie [WIDEO]

19.05.2021 14:42
Jensen Ackles - Batmanem
fot. KRIPKE ENTERPRISES/WARNER BROS TELEVISION/SUPERNATURAL FILMS /East News

„Batman: The Long Halloween, part 2” to najnowsza produkcja o najsłynniejszym bohaterze DC Comics. Film animowany jest adaptacją komiksu o tym samym tytule i kontynuacją animacji, która ma zadebiutować latem tego roku. Kiedy zobaczymy część 2?

„Batman: The Long Halloween” to adaptacja komiksu autorstwa Jepha Loeba z 1996 roku. „Długie Halloween”. Opowiada historię Batmana, który musi pokonać tajemniczego mężczyznę, nazywającego siebie Holiday, który morduje swoje ofiary w Gotham raz na miesiąc, z okazji różnorodnych świąt.

Śledztwo w jego sprawie było niezwykle trudne, ale najlepszy detektyw Gotham, nie spoczął, póki nie schwytał mordercy. Komiks cieszył się sporą popularnością wśród fanów Batmana, a wieść o adaptacji również ucieszyła odbiorców.

Niezwykle ciekawym jest w szczególności fakt, że adaptację podzielono na dwa osobne filmy, posiadające dwie osobne kategorie wiekowe. Część 1 trafi na platformę HBO Max jako PG-13, czyli film dla osób powyżej 13 roku życia, natomiast część 2 dostała już kategorię „R”, skierowaną do widza dorosłego. Oznacza to, że część 2 będzie bardziej dosadna, krwawa i pełna dojrzalszych treści.

„Batman: The Long Halloween, part 2” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun 2. części. Materiał prezentuje się następująco:

„Batman: The Long Halloween, part 2” – obsada i ekipa 

Reżyserem animacji jest Chris Palmer, najlepiej znany jako twórca serialu  Netflixa „Voltron. Legendarny obrońca”. Scenariusz napisał zaś Tim Sheridan, bazując na komiksach autorstwa Jepha Loeba.

Obsada głosowa filmu jest niezwykle imponująca. W filmie pojawi się wiele znanych i lubianych nazwisk Hollywood. Wśród nich znaleźli się tacy aktorzy, jak: Jensen Ackles („Supernatural”), ś.p. Naya Rivera („Glee”), Josh Duhammel („Transofmers”),  Billy Burke („Zmierzch”), Titus Welliver („Lost. Zagubeni”), czy Jack Quaid („The Boys”).

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Batman: The Long Halloween, part 2” – kiedy premiera?

Premiera 2. części przewidziana jest na jesień 2021. Film trafi na platformę HBO Max. Możliwe jest, że po wprowadzeniu platformy na teren Polski, będzie on dostępny w ofercie. Istnieje też duża szansa, że obraz trafi do dystrybucji fizycznych nośników, tak jak wcześniejsze animowane odsłony przygód Batmana. W chwili obecnej dokładne informacje nie są jednak znane.

Czytaj także:  „Atak na dzielnicę 2“ powstanie. John Boyega wróci do roli, która zapoczątkowała jego karierę