Zamknij

„Będziemy bohaterami”: SharkBoy i LavaGirl wracają na wielki ekran. Za sterami: Robert Rodriguez

19.11.2020 19:56
Kadr z filmu "Rekin i Lava: Przygoda w 3D"
fot. Everett Collection/East News

SharkBoy i Lava Girl to bohaterowie filmu dla dzieci Roberta Rodrigueza z 2005 roku. Teraz, po 15 latach od premiery tamtego filmu Rodriguez pokaże nowe oblicze słynnej dwójki bohaterów. Co jeszcze wiemy o produkcji „Będziemy bohaterami”?

Shark Boy i Lava Girl wystąpili razem w filmie „Rekin i Lava: Przygoda w 3D”. Film Rodrigueza opowiadał o perypetiach tytułowego duetu, który musiał stawić czoła groźnemu zagrożeniu dla świata. Produkcja w ogromnej mierze korzystała z efektów komputerowych, a sam film dość kiepsko przeszedł próbę czasu. Mimo wszystko – tytułowy duet tak silnie ostał się w umysłach widzów, że teraz po latach Rodriguez postanowił na nowo pokazać słynnych bohaterów.

Tym sposobem Shark Boy i Lava Girl pojawią w nowym filmie Rodrigueza – „Będziemy bohaterami” który powstaje specjalnie na zlecenie platformy Netflix.

„Będziemy bohaterami” – o czym opowiada film?

„Będziemy bohaterami” (org. „We Can Be Heroes”) przygląda się światu, w którym wszyscy dorośli superbohaterowie, znani jako drużyna The Heroics, zostają porwani przez groźnych kosmitów. Teraz to od ich uzdolnionego potomstwa zależeć będą losy rodziny, jak i całego świata.

„Wiele rodzin spędza więcej czasu ze sobą z powodu pandemii. W ostatnim czasie dostałem wiele telefonów od wytwórni filmowych: „Zrób reboot „Małych agentów”, „Zrebootuj „Sharkboya”. Oczywiście, że tego chcą. W końcu siedzą teraz w domach ze swoimi dziećmi” – śmiał się niedawno Rodriguez w rozmowie z portalem Entertainment Weekly.

Projekt „Będziemy bohaterami” wydaje się odpowiedzią na tego rodzaju prośby. Oś fabuły łudząco przypomina bowiem historię znaną z „Małych Agentów”, a właśnie potwierdzono udział dorosłych wersji dwójki charakterystycznych postaci. Czy produkcja przypadnie jednak do gustu młodemu pokoleniu?

Shark Boy i Lava Girl – jak wyglądają po latach?

W sieci zadebiutowały właśnie kolejne fotografie z produkcji Netflixa, w tym te prezentujące Shark Boya i Lava Girl po latach.

Taylor Dooley wcieliła się ponownie w postać Lava Girl. 27-letnia aktorka wróciła do roli, którą pierwszy raz grała w wieku 12 lat.

W rolę Shark Boya, w którego w oryginale wcielał się Taylor Lautner, najlepiej znanego z roli w filmach z serii „Zmierch”, w nowym filmie wciela się JJ Dashnaw. Dashnaw wcielał się wcześniej w jednego z bohaterów w filmie „Spy Kids”.

„Będziemy bohaterami” – obsada i ekipa

Za sterami filmu stoi Robert Rodriguez, reżyser nie tylko „Rekina i Lavy: Przygody w 3D”, czy „Małych agentów”, ale także produkcje dla zdecydowanie dorosłego widza, jak filmy o przygodach „Maczety”, „Sin City: Miasto grzechu”, czy „Od zmierzchu do świtu”. Rodriguez jest także scenarzystą nowego filmu.

W filmie wystąpili także: Pedro Pascal („ Gra o tron”, „ The Mandalorian”), Christian Slater, Boyd Hollbrook oraz młodzi aktorzy, jak Lyra Blair, znana z „Zamknij oczy”, która wciela się w córkę SharkBoya i Lavy (widziana na zdjęciach dziewczynka, która potrafi się zmienić w rekina. Na ekranie zobaczymy też młodych aktorów, jak: YaYa Gosselin, Isaiah Russell-Bailey,  Akira Akbar.

"Będziemy bohaterami" – zwiastun

W czwartek wieczorem pojawił się też pierwszy oficjalny zwiastun projektu. Materiał prezentuje się następująco:

„Będziemy bohaterami” – kiedy premiera?

Film ma zadebiutować w Nowy Rok. Już 1 stycznia 2021 roku produkcja trafi bezpośrednio na platformę streamingową Netflix.

Czytaj także:  Tom Holland i Daisy Ridley w zwiastunie filmu "Chaos Walking". Kiedy premiera? [WIDEO]