Zamknij

„Benedetta“: polski zwiastun i data premiery kontrowersyjnego filmu o zakonnicy lesbijce [WIDEO]

25.11.2021 14:37
Benedetta - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Aurora Films

„Benedetta“ to głośny i kontrowersyjny film, który został pokazywany premierowo na festiwalu w Cannes. Teraz światło dzienne ujrzał polski zwiastun obrazu, unaoczniający dlaczego produkcja odbiła się takim echem. Kiedy premiera?

„Benedetta“ to najnowszy film holenderskiego reżysera Paula Verhoevena, który prezentowany był podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. „Benedetta” to inspirowana prawdziwą historią opowieść o Benedettcie Carlini, która wierzyła, że została wybrana przez Boga i obdarzona jezusowymi stygmatami. Kobieta nie kryła też swoich preferencji seksualnych, wdając się  konwencie w lesbijski romans z jedną z sióstr.

Film bazuje na powieści historycznej Judith C. Brown – „Immodest Acts: The Life Of A Lesbian Nun In Renaissance Italy” (w luźnym tłumaczeniu na j. polski: „Nieprzyzwoite Akty: Życie zakonnicy lesbijki w renesansowych Włoszech”), a pierwotny tytuł dzieła to „Błogosławiona Dziewica” (org. „Blessed Virgin”).

„Benedetta”: polski zwiastun

Polski dystrybutor filmu – firma Aurora Films, wypuścił właśnie polski zwiastun produkcji. Materiał wideo prezentuje się następująco:

„Benedetta” – twórcy i obsada

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Paul Verhoeven, twórca takich hitów jak „Nagi instynkt”, … czy „Elle” z niezawodną Isabelle Huppert. Drugim autorem scenariusza jest David Birk, a całość bazuje na powieści Judith C. Brown.

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphné Patakia, Lambert Wilson and Olivier Rabourdin.

„Benedetta” – kiedy premiera?

Polska premiera filmu przewidziana jest na 9 stycznia 2022.

Czytaj także:  „Mistrz“ z Piotrem Głowackim z szansą na nominację do Złotego Globu [WIDEO]

RadioZET.pl/informacja prasowa Aurora Films/YouTube