Zamknij

„Bez twarzy” - będzie remake kultowego filmu z Nicolasem Cagem. Reżyserem twórca "Godzilla vs Kong"

12.02.2021 09:21
Bez twarzy - kadr z filmu
fot. East News

„Bez twarzy” to szalony thriller z 1997 roku, w którym dwóch mężczyzn zamienia się swoimi twarzami. Teraz  w Hollywood stwierdzono, że czas na remake. Co już wiemy o nowej wersji pod sterami Adama Wingarda, reżysera „Godzilla vs Kong”?

„Bez twarzy” Johna Woo zadebiutowało w 1997 roku, ku wielkiej uciesze widzów. To szalony i rozpędzony thriller, w którym naprzeciwko siebie występują Nicolas Cage i John Travolta, którzy grają duet skonfliktowanych ze sobą bohaterów. W wyniku szalonego eksperymentu, policjant i terrorysta dosłownie zamieniają się twarzami, aby udawać przed światem tę drugą osobę. Pierwotnym celem „przejęcia twarzy” była próba zlokalizowania bomby w centrum Los Angeles w „trybie incognito”, ale potem sprawa rozrosła się do większych rozmiarów.

Film zyskał przychylność widzów oraz krytyków, zarabiając ponad 245 mln dolarów. Był nawet nominowany do Oscara. Wprawdzie w kategorii Najlepszy Montaż Dźwięku, jednak nawet Amerykańska Akademia Filmowa zainteresowała się produkcją. Duet Travolta - Cage został zaś uhonorowany Złotym Popcornem MTV za najlepszą aktorską parę.

Zobacz także

„Bez twarzy” - zwiastun oryginału

Aby dać Wam przedsmak stylu filmu, bądź przypomnieć wam niezapomniane wrażenia, prezentujemy zwiastun oryginalnego filmu.

„Bez twarzy” - co już wiemy o remake’u?

Jak podaje portal Deadline, studio Paramount podjęło decyzję o nakręceniu remake’u słynnego filmu Woo. Stołek reżyserski otrzymał Adam Wingard, reżyser takich filmów jak „Gość”, „Death Note” czy „Godzilla vs Kong”, który w marcu tego roku zawita do kin i na platformę HBO Max

Wingard zaczyna wyrastać na speca od wskrzeszania znanych filmowych marek. To on bowiem kilka lat temu stał za nową wersją „Blair Witch”, wariacji na temat „Blair Witch Project”, horroru z gatunku „found footage”, który rozpropagował ten gatunek filmowy. Jego film był mieszanką remake’u i kontynuacji, w której nowa ekipa poszukiwaczy dreszczyku emocji wyruszyła do słynnych lasów w poszukiwaniu informacji o tytułowej wiedźmie.

Zobacz także

Scenariusz do filmu ma powstać pod okiem Adama Wingarda i jego stałego współpracownika, Simona Barretta. W chwili obecnej nie wiadomo, kto pojawi się na ekranie, ani na kiedy planowana jest premiera filmu. Wydaje się jednak, że najwcześniejszym terminem jest druga połowa 2022 roku. Jak będzie w rzeczywistości - jedynie czas pokaże.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także: "Velma": HBO Max stworzy serial animowany o Velmie ze "Scooby-Doo". Kiedy premiera?