Zamknij

Regina King wyreżyseruje adaptację komiksu o łowcach potworów. Kiedy premiera "Bitter Root"?

12.05.2021 12:54
Regina King
fot. Pool AP/Associated Press/East News

Komiks "Bitter Root" zostanie przeniesiony na duży ekran za sprawą Reginy King, która została reżyserką i producentką filmu na jego podstawie. Kiedy premiera?

Regina King - amerykańska aktorka i reżyserka, która niedawno zadebiutowała jako twórczyni filmowa produkcją "One Night in Miami...", powoła do życia swoją kolejną pełnometrażówkę. Tym razem będzie to adaptacja komiksu "Bitter Root".

"Bitter Root" - Regina King stworzy adaptację komiksu Image Comics

Dzięki sukcesowi filmów Marvel Studios komiksy przestały być postrzegane jako rozrywka dla dzieci i spowodowały renesans zainteresowania tym niesamowitym medium. Twórcy filmowi coraz częściej wychodzą poza superbohaterski mainstream i sięgają do bardziej niszowych opowieści obrazkowych.

I tak będzie właśnie w przypadku adaptacji "Bitter Root" - komiksu autorstwa Davida F. Walkera, Sanforda Greene'a i Chucka Browna. Jak podaje Deadline, wytwórnia Legendary podpisała z King umowę, według której artystka zajmie się reżyserią i produkcją "Bitter Root". Do grona producentów dołączyli także Reina King z Royal Ties, Ryan Coogler, Zinzi Coogler Sev Ohanian z Proximity Media. Scenarzystą filmu został Bryan Edward Hill.

Historia ukazana w komiksie "Bitter Root" rozgrywa się w Harlemie z 1924 roku i opowiada o rodzinie łowców potworów, która musi zmierzyć się ze złem zagrażającym Nowemu Jorkowi. Tytułowi bohaterowie - Sangerye'owie od dawna wyłapywali i leczyli osoby zarażone przez nadprzyrodzoną siłę, która przekształca ludzi w ohydne potwory. Niestety większość Sangeryów nie żyje, a ci członkowie rodziny, którzy przeżyli, muszą wybrać między ocaleniem lub zabiciem stworów oraz przezwyciężyć rany z przeszłości, licząc na udaremnienie inwazji. Seria "Bitter Root" dostała nominacje do nagrody Eisner Award 2019 i została nagrodzona statuetką Ringo 2019 za najlepszy nowy komiks.

"Bitter Root" - kiedy premiera?

Na razie adaptacja komiksu jest na bardzo wczesnym etapie prac. Nie powstał jeszcze scenariusz do filmu, ani nie wybrano aktorów, którzy w nim wystąpią. Trudno więc przewidzieć, kiedy "Bitter Root" trafi do kin.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline