Zamknij

"Black Panther 2": wypadek na planie. Gwiazda Marvela trafiła do szpitala

26.08.2021 07:11
Black Panther - Letitia Wright - kadr z filmu
fot. LILO/SIPA/EAST NEWS

Letitia Wright doznała kontuzji na planie filmu "Black Panther: Wakanda Forever". Podczas kręcenia produkcji Marvela doszło do wypadku. W jakim stanie jest gwiazda?

Trwają zdjęcia do filmu "Black Panther: Wakanda Forever". W jednej z głównych ról występuje Letitia Wright, wcielająca się w Shuri - siostrę tytułowego herosa. Według najnowszych informacji na planie produkcji doszło do wypadku, w którym uczestniczyła gwiazda. Aktorka trafiła do szpitala.

"Black Panther 2": Letitia Wright trafiła do szpitala

Jak podaje Variety, obecnie w Atlancie kręcony jest sequel filmu "Black Panther". Do wypadku z udziałem Wright doszło jednak w Bostonie, gdzie również przebywa ekipa Marvel Studios. Sytuacja miała miejsce podczas nocnych zdjęć. Przyczyną wypadku była platforma kaskaderska, która jest narzędziem wykorzystującym koło pasowe. Służy, by dać wrażenie unoszenia się w powietrzu, lotu lub niesamowitego skoku. Na szczęście kontuzja, której nabawiła się Wright, nie jest poważna. Aktorkę przewieziono jednak do szpitala.

Sytuację skomentował jeden z przedstawicieli Marvel Studios.

Letitia Wright doznała dzisiaj niewielkich obrażeń podczas kręcenia sceny kaskaderskiej do filmu "Black Panther: Wakanda Forever". Obecnie jest pod opieką lokalnego szpitala i oczekuje się, że wkrótce zostanie zwolniona z placówki.

Według reprezentantów studia, kontuzja Wright nie wpłynie na harmonogram zdjęć, więc nie ma mowy o opóźnieniu produkcji. Na całe szczęście młodej gwieździe nic się nie stało i niebawem powróci na plan zdjęciowy. Nad filmem "Black Panther: Wakanda Forever" wisi już jedna tragedia. Latem 2020 roku zmarł niespodziewanie główny gwiazdor serii - Chadwick Boseman. Aktor od lat w tajemnicy leczył się na nowotwór okrężnicy.

Strata odtwórcy tytułowej roli nie przeszkodziła jednak twórcom w pracy nad kontynuacją kasowej produkcji Marvela. Filmowcy potwierdzili, że nie zamierzają wskrzeszać Bosemana za pomocą efektów specjalnych, więc tytułowe miano przejmie inna postać. Wielu fanów uważa, że nową obrończynią Wakandy zostanie Shuri grana przez Letitię Wright. Na razie fabuła produkcji jest jednak owiana tajemnicą.

"Black Panther 2": kiedy premiera?

W filmie reżyserowanym przez Ryana Cooglera wystąpią ponownie Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Florence Kasumba, Martin Freeman oraz Angela Bassett. Wśród nowych członków obsady zobaczymy między innymi Michaelę Coel znaną z serialu HBO "I May Destroy You" oraz Dominique Thorne, która wcieli się w nową superbohaterkę - Ironheart. "Black Panther: Wakanda Forever" trafi do kin 8 lipca 2022 roku.

RadioZET.pl/Variety