Zamknij

"Black Panther 2" - gwiazdor serialu Netflix przeciwnikiem Wakandy w filmie Marvela?

08.06.2021 12:23
Black Panther - Chadwick Boseman - kadr z filmu
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Według najnowszych informacji dotyczących filmu "Black Panther 2", w produkcji zadebiutuje Namor, w którego ma się wcielić Tenoch Huerta. Kim jest postać?

Czy w filmie "Black Panther: Wakanda Forver" pojawi się długo wyczekiwany Namor the Submariner? Według nieoficjalnych informacji to właśnie ta postać ma wystąpić w roli głównego antagonisty filmu Ryana Cooglera. To samo źródło podaje, że króla Atlantydy zagra Tenoch Huerta.

"Black Panther 2" - Namor w filmie Marvela?

Pierwsza część historii o królu Wakandy była ogromnym sukcesem na całym świecie. Nic więc dziwnego, że już za kilkanaście miesięcy zobaczymy jej kontynuację. Niestety odtwórca tytułowej roli, Chadwick Boseman, zmarł niespodziewanie w sierpniu 2020 roku. Do tej pory nie wiadomo, kto zajmie jego miejsce jako nowy Black Panther.

Wiadomo natomiast, że w filmie prawdopodobnie zadebiutuje Namor - jeden z najstarszych superbohaterów Marvel Comics. Jak podaje The Illuminerdi, twórcy filmu już obsadzili w roli butnego władcy Atlantydy meksykańskiego aktora Tenocha Huertę, znanego głównie z serialu Netflix "Narcos: Meksyk" i filmu o Bondzie "Spectre".

Carlos Somonte/Netflix/Everett Collection/East News  - Narcos: Meksyk - Tenoch Huerta - kadr z serialu Netflix
fot. Carlos Somonte/Netflix/Everett Collection/East News - Narcos: Meksyk - Tenoch Huerta - kadr z serialu Netflix

To nie jedyne informacje na temat nadchodzącej produkcji. Według źródła oprócz Namora w "Black Panther 2" pojawią się również Namora - kuzynka króla Atlantydy i Attuma - watażka marzący o tronie podwodnego królestwa.

Namor the Sumbariner zadebiutował w "Marvel Comics" #1 z 1939 roku, a więc na długo przed powstaniem wydawnictwa Marvel Comics. Został stworzony przez Billa Everetta i ukazany jako arogancki władca mórz, który początkowo zamierzał najechać ludzkość niszczącą jego królestwo, ale podczas II wojny światowej został jednym z jej obrońców. Wiele lat później Stan Lee i Jack Kirby postanowili wykorzystać postać, ponownie wprowadzając ją do świata komiksów na kartach serii "Fantastic Four".

Plotki o tym, że Namor ma pojawić się w filmach Marvela, krążą od premiery "Iron Mana 2", w którym Atlantyda pojawia się na mapie Nicka Fury'ego. Natomiast w "Avengers: Endgame" Okoye wspomina o potężnych wstrząsach na Oceanie Atlantyckim. Coś jest na rzeczy, tym bardziej że film "Eternals" zagłębi się w dawną historię kinowego świata, w którą Atlantyda jak najbardziej się wpisuje.

"Black Panther 2" - kiedy premiera?

Produkcja w reżyserii Ryana Cooglera trafi do kin 8 lipca 2022 roku. W filmie wystąpią Letitia Wright, Danai Gurira, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett i Martin Freeman.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/The Illuminerdi