Zamknij

"Black Panther: Wakanda Forever" - czy w filmie Marvela pojawi się nowy Kapitan Ameryka?

14.05.2021 12:59
AVENGERS: INFINITY WAR - Winston Duke, Chadwick Boseman, Chris Evans, Sebastian Stan - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Czy w filmie "Black Panther: Wakanda Forever" zobaczymy występ gościnny Anthony'ego Mackiego - aktora, który wciela się w nowego Kapitana Amerykę? Aktor skomentował spekulacje fanów.

Niebawem ruszą zdjęcia do drugiej części filmu "Black Panther" - jednego z największych hitów Marvela. Fani uważają, że jednym z aktorów, którzy pojawią się w produkcji, będzie Anthony Mackie, a co za tym idzie, po raz pierwszy na dużym ekranie zadebiutuje nowy Kapitan Ameryka.

"Black Panther: Wakanda Forever" - Anthony Mackie w obsadzie filmu Marvela?

Widzowie serialu "The Falcon and The Winter Soldier" doskonale wiedzą, że nowym Capem został heros znany dotychczas jako Falcon, w którego wciela się Anthony Mackie. W produkcji Disney+ pojawił się też wątek Wakandy, bo w obsadzie nie zabrakło Florence Kasumby. Jednak nie chodzi jedynie o obecność Dora Milaje. To właśnie Wakandczycy, być może sam Black Panther, byli odpowiedzialni za nowe skrzydła i kostium Sama Wilsona.

Nic więc dziwnego, że fani Marvel Studios uznali za naturalne, iż w "Black Panther: Wakanda Forever" zobaczymy występ gościnny Mackiego. Sam gwiazdor wspominał o tym zresztą w wywiadzie dla Entertainment Weekly, komentując nowy tytuł sequela historii T'Challi. 

Zajebisty tytuł. Czuję, że kontynuowanie tego dziedzictwa jest bardzo ważne. Za mianem Black Panthera stoi grupa niesamowitych aktorów i aktorek, którzy teraz połączą się, by to dziedzictwo nadal żyło. Jestem więc naprawdę podekscytowany, że pokazują tym tytułem, że nie chodzi konkretnie o Black Panthera, ale o Wakandę.

Mam wizę do Wakandy, więc mogę tam pojechać, kiedy tylko chcę. Mam paszport i wizę Wakandy, jestem zaszczepiony, więc mogę jechać do Wakandy.

Jak zwykle w wypowiedzi Mackiego nie zabrakło poczucia humoru. Trudno jednak stwierdzić, czy aktor potwierdził swój udział w filmie, czy tylko droczy się z miłośnikami MCU. Dowiemy się prawdopodobnie, dopiero kiedy film "Black Panther: Wakanda Forever" wejdzie do kin.

"Black Panther: Wakanda Forever" - kiery premiera?

Chociaż nie zdradzono zbyt wielu szczegółów fabularnych drugiej części "Black Panthera", wiadomo, że twórcy zgłębią wątki podjęte w filmie z 2018 roku. W rolach głównych wystąpią Letitia Wright, Danai Gurira, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett oraz Martin Freeman. Niestety w produkcji nie pojawi się odtwórca tytułowej roli - Chadwick Boseman. Aktor zmarł niespodziewanie w sierpniu 2020 roku, co zapewne znacząco wpłynie na wydarzenia przedstawione w nadchodzącym filmie. Premierę "Black Panther: Wakanda Forever" zaplanowano na 8 lipca 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

RadioZET.pl/Entertainment Weekly