Zamknij

"Black Widow" z rekordem box office! Marvel pokonał "Szybkich i wściekłych 9"

12.07.2021 08:26
Black Widow - Scarlett Johansson - kadr z filmu Marvela
fot. Disney/Marvel/Ferrari Press/East News

Black Widow - najnowszy film Marvela, radzi sobie bardzo dobrze w box office. Produkcja zarobiła kwotę, która świadczy o powrocie Hollywood na dawne tory sprzed czasów pandemii koronawirusa.

Opóźnienie o półtora roku premiery 24. filmu Marvel Studios okazało się trafną decyzją. "Black Widow" ze Scareltt Johansson w roli głównej w końcu trafiła do kin i w weekend otwarcia zarobiła kwotę, która w czasach pandemii koronawirusa robi naprawdę duże wrażenie. 

"Black Widow" - ile zarobił najnowszy film Marvela?

Tuż po ponownym otwarciu kin, przyzwoitymi wynikami finansowymi hollywoodzkich produkcji były kwoty wahające się od 40 do 56 milionów dolarów. Premiery filmów "Szybcy i wściekli 9" oraz "Black Widow" zmieniły ten stan rzeczy.

Długo wyczekiwana premiera solowego filmu o członkini Avengers odbyła się 9 lipca 2021 roku. Jak podaje portal CBR., w ciągu trzech dni od światowego debiutu produkcji, "Black Widow" zarobiła 215 milionów dolarów, z czego 80 milionów w samych Stanach Zjednoczonych. Historia Natashy Romanoff trafiła jednocześnie do kin i na platformę Disney+. Za dostęp do filmu w streamingu trzeba jednak dodatkowo zapłacić, co przyniosło 60 milionów dolarów w wyżej podanej kwocie łącznej. Tym samym wynik finansowy "Black Widow" stanowi najlepszy weekend otwarcia w USA od czasów premiery "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".

"Black Widow" to pierwszy film Czwartej Fazy kinowego uniwersum Marvela. Fani Natashy Romanoff mają w końcu możliwość zgłębienia historii bohaterki, która poświęciła życie w "Avengers: Endgame". W produkcji pojawia się też wiele nowych postaci, z czego jedna z nich na pewno powróci w nadchodzących produkcjach Marvela.

Reżyserką "Black Widow" jest Cate Shortland. W rolach głównych wystąpili Scarlett Johansson (Natasha Romanoff/Black Widow), Florence Pugh (Yelena Belova), David Harbour (Alexei Shostakov/Red Guardian), O-T Fagbenle (Mason) oraz Rachel Weisz (Melina Vostokoff).

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/CBR/Disney+