Zamknij

"Black Widow": wyciekło alternatywne zakończenie filmu. Jak miała skończyć się historia bohaterki?

11.08.2021 14:18
Black Widow - Scarlett Johansson, Florence Pugh - kadr z filmu Marvela
fot. Disney/Marvel/Ferrari Press/East News

W sieci pojawiła się usunięta scena z filmu Marvela "Black Widow", która jest jednocześnie alternatywnym zakończeniem historii Natashy Romanoff. Co się w niej znalazło?

Usunięta scena z filmu Marvel Studios pod tytułem "Black Widow" oferująca alternatywne zakończenie produkcji MCU trafiła do sieci. Jak mógł wyglądać finał historii Natashy Romanoff?

"Black Widow": wyciekła usunięta scena z filmu

Przez pandemię koronawirusa fani Marvela musieli czekać dwa lata na kolejny film rozgrywający się w MCU. Wreszcie się doczekali i na początku lipca 2021 roku zadebiutowała w końcu długo wyczekiwana historia Black Widow.

Chociaż premiera filmu ze Scarlett Johansson odbyła się niedawno, niebawem niespełna miesiąc po kinowym debiucie na amerykański rynek trafiła cyfrowa domowa wersja produkcji, wzbogacona o dodatki. Wśród nich znalazły się oczywiście usunięte sceny. Jedna z nich wyciekła do sieci. Okazuje się, że jest ona jednocześnie alternatywnym zakończeniem filmu.

Trwający niecałą minutę fragment koresponduje z początkiem "Black Widow", w którym widzimy młodą Natashę i Yelenę beztrosko bawiące się w swojej okolicy. W alternatywnym zakończeniu ukrywająca się członkini Aveners przyjeżdża pod swój dom rodzinny i przygląda się grupce dzieci, które wcielają się w swoich ulubionych superbohaterów. Natasha zwraca szczególną uwagę na dziewczynkę, która udaje, że jest Black Widow.

Usunięta scena byłaby klamrą kompozycyjną, która wpisuje się w trudną przeszłość tytułowej bohaterki pozbawionej dzieciństwa. Obserwowanie biegających i radosnych dzieciaków, staje się w pewien sposób nagrodą za wszystkie trudy, które przeszła bohaterka. Twórcy zdecydowali się jednak usunąć ten fragment filmu i zakończyć produkcję w trochę inny, mniej osobisty sposób.

"Black Widow": kiedy film Marvela trafi na Blu-ray i DVD?

Produkcja Marvela w dniu premiery kinowej trafiła jednocześnie za dodatkową opłatą na platformę Disney+. Ta decyzja szefów Marvel Studios była powodem, dla którego Johansson postanowiła pozwać przedstawicieli Disneya za naruszenie jej kontraktu. Tymczasem film jest już dostępny na terenie USA w sprzedaży cyfrowej. Data namacalnej wersji wydania domowego jest na razie nieznana. Fani muszą więc poczekać, ale w najbliższym czasie w sieci pojawią się zapewne pozostałe dodatki związane z "Black Widow".

RadioZET.pl/CBR/YouTube