Zamknij

Blackpink bohaterkami filmu dokumentalnego Netflixa

09.09.2020 15:49
Blackpink, koncert
fot. Christopher Polk/REXFeatures/East News

Blackpink to najpopularniejszy girlsband na świecie. K-popowa grupa, założona w 2016 roku, bije kolejne rekordy popularności. Teraz Netflix pokaże film dokumentalny, ukazujący w jaki sposób cztery dziewczyny wspięły się na sam szczyt.

Blackpink to k-popowy girlsband, który rozbił bank. Założona w 2016 roku grupa może poszczycić się osiągnięciem, które zna tylko kilkoro artystów. Wideo do ich piosenki „Kill This Love” przebiło niedawno miliard wyświetleń na YouTube. (Co ciekawe, od tego czasu również teledysk do kawałka "DDU-DU DDU-DU" przebił tę granicę, a na dobrej drodze ku temu osiągnięciu jest też teledysk do "Boombayah")

Blackpink – ten teledysk obejrzano ponad miliard razy

Blackpink – rosnąca popularność

Popularność zespołu znacznie wzrosła, gdy brytyjska piosenkarka Dua Lipa wypuściła nową wersję swojego utworu „Kiss and Make Up”, niejako przedstawiając dokonania zespołu reszcie świata. Od tego momentu o Blackpink zrobiło się coraz głośniej. Do tego stopnia, że w tym roku sama Lady Gaga zaprosiła dziewczyny do współpracy, wynikiem czego był utwór „Sour Candy” z albumu „Chromatica”.

Czytaj także:  Lady Gaga ma sobowtóra. 21-letnia Amethyst Rose wygląda jak ona [GALERIA] 

Blackpink bohaterkami filmu dokumentalnego

Teraz platforma streamingowa Netflix przybliży widzom, w jaki sposób cztery dziewczyny w tak krótkim czasie podbiły muzyczny świat.

Wedle zagranicznych komentatorów, wybranie grupy Blackpink jako kolejnego tematu muzycznego filmu dokumentalnego (po podobnych dokumentach, poświęconych m.in Taylor Swift, czy Lady Gadze), stanowi nie tylko o skali sukcesu zespołu. Jest także kolejnym wyraźnym sygnałem na otwarcie się Netfliksa na różne zagraniczne rynki oraz promocję produkcji z różnych kręgów kulturowych.

Film w reżyserii Caoline Suh skupi się nie tylko na zwyczajnym życiu czterech członkiń zespołu, ale będzie stanowić też „zakulisowy dostęp” do ich sesji nagraniowych, przygotowań do koncertów, a także pozwoli widzom zobaczyć występ grupy na popularnym festiwalu Coachella, jak możemy czytać w doniesieniach z zagranicznych mediów.

Czytaj także:  BLACKPINK biją rekordy z nową piosenką „How You Like That”. K-pop podbija świat 

Co ciekawe – jak widać w mediach społecznościowych, Netflix w jeszcze jeden sposób planuje promować dokonania zespołu. Ikony z podobiznami czterech członkiń zespołu mają być dostępne jako ikony profilowe na kontach użytkowników Netfliksa, o czym poinformowała sama platforma w specjalnym tweetcie ogłaszającym premierę filmu.

„Blackpink: Light Up The Sky” – kiedy premiera?

Film ma trafić na platformę streamingową Netflix już w piątek 14 października. Warto odnotować, że data jest nieprzypadkowa. Na 2 października zapowiedziana jest bowiem premiera nowego albumu grupy, zatytułowanego… „The Album”.