Zamknij

"Blacula" - powstanie kontynuacja horroru o czarnoskórym wampirze

18.06.2021 11:51
Scream Blacula Scream - William Marshall, Pam Grier - kadr z filmu
fot. United Archives/East News

"Blacula" - horror blaxploitation doczeka się ciągu dalszego, który będzie jednocześnie rebootem serii z lat 70. XX wieku. O czym opowie nowa wersja filmu o czarnoskórym wampirze?

Powstanie nowa wersja horroru "Blacula". Studio MGM, Bron Studios i Hidden Empire Film Group powołają do życia reboot, który będzie kontynuacją oryginalnej serii sprzed ponad 40 lat. O czym opowie nietypowa produkcja?

"Blacula" - horror o czarnoskórym wampirze doczeka się kontynuacji

W latach 70. XX wieku bardzo popularny był nurt w kinie amerykańskim zwany blaxploitation. Specyfika tego typu produkcji, polegała na wykorzystaniu popularnej wówczas tematyki afroamerykańskiej w różnego rodzaju niskobudżetowych tytułach reprezentujących rozmaite gatunki filmowe. Jednym z najbarwniejszych przykładów blaxploitation jest właśnie "Blacula".

Jak podaje Movieweb, po wielu latach zdecydowano się na zaskakujący krok - wkrzeszenie serii o czarnym wampirze. Nadchodząca produkcja ma być jednocześnie rebootem i kontynuacją serii z Williamem Marshallem w tytułowej roli. Co ciekawe, nowy "Blacula" ma zostać odpowiednio uwspółcześniony. Akcja horroru ma się rozgrywać w wielkim mieście tuż po pandemii koronawirusa.

Reżyserem filmu został znany z komedii grozy "Niefortunna przeprowadzka" i thrillera "Natręt" Deon Taylor. Filmowiec będzie również współtwórcą scenariusza, który napisze wraz z Micah Ranumem. Taylor skomentował nadchodzącą produkcję w oficjalnym oświadczeniu.

"Blacula" jest prawdopodobnie jedną z najbardziej prestiżowych serii blaxploitation i jest bardzo ważny dla całej kultury, ponieważ zrodził falę horrorów Blaxploitation, które zmieniły branżę oraz to, jak nasi ludzie są postrzegani na dużym ekranie. Dorastając w Gary w Indianie, uwielbiałem oglądać "Blaculę" i byłem bardzo dumny, że William Marshall był moim krajanem. To oszałamiające, że ta seria nigdy nie zyskała popularności ani uznania, które inne filmy gatunkowe otrzymały z biegiem lat. Ten reboot ma zmienić ten stan rzeczy. Dziękuję Aaronowi, Brendzie i zespołowi Bron, a także wszystkim w MGM za przyłączenie się do nas w tej przygodzie. Obiecujemy, że tchniemy nowe życie w kultową postać Blaculi, która przemówi do widzów na całym świecie!

Oryginalny "Blacula" opowiadał historię afrykańskiego księcia, który złożył wizytę hrabiemu Draculi, by poprosić go o zaprzestanie handlu niewolnikami na Atlantyku. Hrabia odmówił, i rzucił klątwę na księcia, który obudził się dwieście lat później, by zemścić się na tych, którzy zarobili i ograbiali jego lud z dziedzictwa. Ta produkcja narodziła falę horrorów z czarnymi gwiazdami  rolach głównych. Na fali popularności "Blaculi", pojawiły się takie produkcje jak "Dr. Black, Mr. Hyde", "Blackenstein" czy "Abby" - tytuł luźno oparty na "Egzorcyście".

"Blacula" - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących nowego "Blaculi". Nie wiemy więc, kto wystąpi w nadchodzącym filmie, ani kiedy tytuł trafi do kin. Jedno jest pewne. Deon Taylor pokaże nowemu pokoleniu widzów zapomnianą postać, która miała duży wpływ na kształtowanie się afroamerykańskiej popkultury.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Movieweb