Zamknij

"Błękitny cud": Netflix pokazał zwiastun filmu, który wzruszy Was do łez [WIDEO]

29.04.2021 13:34
Błękitny cud Netflix
fot. materiały prasowe Netflix

"Błękitny cud" ("Blue Miracle") trafi na Netflix już w maju 2021. W sieci pojawił się właśnie zwiastun filmu. O czym jest ta oparta na faktach produkcja i kiedy dokładnie będzie dostępna w serwisie? 

"Błękitny cud" to nowy film Netflixa, który opowiada prawdziwą historię sierocińca niemal zmiecionego z powierzchni Ziemi przez Huragan Odile w 2014 roku. W rolach głównych występują Dennis Quaid ("Daleko od nieba") i Jimmy Gonzales ("Logan: Wolverine"). 

Zobacz także

"Błękitny cud": Prawdziwa historia sierocińca Casa Hogar

Casa Hogar to nazwa położonego w Meksyku domu dziecka, który w 2014 padł ofiarą straszliwego Huraganu Odile pustoszącego Półwysep Kalifornijski. By zebrać pieniądze na jego uratowanie, grupa dzieciaków wraz ze swoim opiekunem wzięła udział w konkursie wędkarskim Bisbee's Black & Blue Fishing Tournament, mimo, że żaden z nich nigdy nie miał nic wspólnego z łowieniem ryb. Czy udało im się spełnić to marzenie? Dowiemy się z filmu "Błękitny cud".

"Błękitny cud": Zwiastun nowego filmu Netflixa [WIDEO]

Zwiastun filmu "Błękitny cud" ukazuje nieco podkoloryzowaną wersję tej przejmującej historii. W produkcji Netflixa na pomoc dzieciom przychodzi zgryźliwy kapitan Wade (Dennis Quaid), który nie pojawia się w żadnym z opisów tego autentycznego wydarzenia z 2014 roku. Oczywiście, początkowo mężczyzna decyduje się na zaangażowanie chłopców w konkurs wędkarski nie z dobrego serca, a z osobistych pobudek. Z czasem jednak jego intencje zmieniają się, gdy między nim a opiekującym się Casa Hogar Omarem (Jimmy Gonzales) zaczyna rodzić się przyjaźń.

"Błękitny cud": Kiedy premiera na Netflix?

Reżyserem filmu jest Julio Quintana, który scenariusz "Błękitnego cudu" napisał wraz z Chrisem Dowlingiem. W obsadzie, poza Quaidem i Gonzalesem, znaleźli się Anthony Gonzalez, Raymond Cruz, Nathan Arenas, Miguel Angel Garcia, Isaac Arellanes, Steve Gutierrez, Dana Wheeler-Nicholson, Fernanda Urrejola, Silverio Palacios i Bruce McGill. Premiera filmu "Błękitny cud" na Netflix odbędzie się 27 maja 2021.