Zamknij

„Bliss“ – Salma Hayek i Owen Wilson w zwariowanej komedii science fiction. Zobacz zwiastun

14.01.2021 15:19
Salma Hayek - Bliss
fot. AP/Associated Press/East News

„Bliss” to nowa komedia z elementami science-fiction, w której główne role grają Salma Hayek i Owen Wilson. Co już wiemy o filmie po pierwszym zwiastunie? Kiedy premiera?

„Bliss” to nowa produkcja oryginalna platformy Amazon Prime Video. Jest to opowieść o rozwodniku z nastoletnią córką, który przypadkowo poznaje w barze piękną kobietę. Ta zdradza mu, że otaczająca go rzeczywistość jest jedynie symulacją komputerową. Dokładnie jak w „Matrixie”. Rewelacja kobiety uwalnia umysł mężczyzny, który zaczyna eksperymentować z otaczającą go rzeczywistością i podejmować szalonych rzeczy, których zawsze bał się spróbować. 

Kiedy jednak skontaktuje się z nim córka, mężczyzna przestanie być pewny, która z kobiet mówi prawdę. Która wersja rzeczywistości jest prawdziwa? Bohater będzie musiał zdecydować, komu powinien zaufać.

Zobacz także

„Bliss” – reżyser o pomyśle na film

Mike Cahill w następujących słowach opisał swój pomysł na film w rozmowie z dziennikarzem portalu Entertainment Weekly:

„Chciałem opowiedzieć historię o kruchości ludzkiego umysłu i płynności naszej percepcji. Zależało mi też na tym, by w ciekawy wizualnie sposób pokazać różnice w postrzeganiu świata przez różne osoby. Chciałem uwypuklić różnice w postrzeganiu świata i zrobić to w sposób pełen empatii i współczucia. (…)

Reżyser dodał, że to dla niego ważny element kontaktów międzyludzkich - ta kluczowa umiejętność postawienia się w czyjejś sytuacji i możliwość spojrzenia na świat cudzymi oczami. 

 "Zależało mi, aby znaleźć sposób, który pokaże ten pomysł w sposób ekscytujący i zabawny, jednocześnie utrzymując emocjonalny ciężar tego pomysłu” - skwitował.

„Bliss” - zwiastun

W sieci zadebiutował pierwszy materiał promocyjny filmu. Zwiastun prezentuje się następująco:

„Bliss“ – obsada i ekipa

Pomysłodawcą filmu jest Mike Cahill. Cahill, najlepiej znany z takich produkcji, jak „Druga Ziemia”, „Początek” czy serial „Magicy”, napisał scenariusz i stanął za kamerą „Bliss”.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów jak: Salma Hayek, Owen Wilson, Madeline Zima, Nesta Cooper czy Joshua Leonard.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Bliss“ – kiedy premiera?

Film ma trafić na platformę streamingową Amazon Prime Video już 5 lutego. 

Czytaj także: „Music“ – Sia reżyserką filmową. Zobacz zwiastun jej kontrowersyjnego filmu