Zamknij

"Bo we mnie jest seks" z pierwszym teaserem! Maria Dębska olśniewa jako Kalina Jędrusik [WIDEO]

09.08.2021 10:13
Bo we mnie jest seks teaser
fot. Bartosz Mrozowski/materiały prasowe Next Film

"Bo we mnie jest seks" zmierza na ekrany kin. Next Film udostępnił pierwszą zapowiedź wideo wyczekiwanego filmu o Kalinie Jędrusik, w którym główną rolę gra Maria Dębska.

"Bo we mnie jest seks" śpiewała w latach 60. Kalina Jędrusik, występując w Kabarecie Starszych Panów. Była największą skandalistką polskiego kina i pierwszą seksbombą PRL-u. Po wielu miesiącach oczekiwania wreszcie możemy zobaczyć, jak w jej roli radzi sobie Maria Dębska, gwiazda filmów "Zabawa, zabawa" i "Cicha noc". Next Film udostępnił plakat i pierwszy teaser filmu o Kalinie Jędrusik 7 sierpnia 2021 roku - w 30. rocznicę śmierci "polskiej Marylin Monroe".

Plakat_Bo we mnie jest seks
fot. plakat filmu "Bo we mnie jest seks"/GRAVIKA, Helena Hauswirt

"Bo we mnie jest seks": Kim była Kalina Jędrusik?

Ona się niczego nie wstydziła, po prostu miała to we krwi – mówi o bohaterce swojego filmu Katarzyna Klimkiewicz ("Zaślepiona", "Hanoi - Warszawa"). Kalina Jędrusik – zjawiskowa aktorka i piosenkarka w latach 60. przykuwała wzrok milionów Polaków, wnosząc koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusiła wdziękiem i seksapilem. Elektryzowała panów i oburzała panie. Nazywano ją pierwszą seksbombą PRL-u i polską Marylin Monroe. Kalina nie chciała wpisywać się w ówczesny model kobiety. Żyła na własnych zasadach, co nie zawsze podobało się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem i przyjacielem Luckiem, kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiały, że Kalina zyskała także miano naczelnej skandalistki Polski Ludowej. 

Bo we mnie jest seks_Kalina Jędrusik_fot. Bartosz Mrozowski (1)
fot. Bartosz Mrozowski/materiały prasowe Next film

"Bo we mnie jest seks" to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, ikony polskiej popkultury. W jej rolę wciela się utalentowana Maria Dębska, której na ekranie towarzyszą Leszek Lichota w roli Stanisława Dygata, Bartek Kotschedoff jako Ryszard Molski, Borys Szyc jako Kazimierz Kutz, Paweł Tomaszewski jako Tadeusz Konwicki, Rafał Rutkowski i Dariusz Basiński jako Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski oraz Krzysztof Zalewski w roli Lucka.

Zobacz także

"Bo we mnie jest seks": Teaser filmu o Kalinie Jędrusik [WIDEO]

Pierwszy teaser filmu "Bo we mnie jest seks" zapowiada obraz pełen barw, muzyki i wypowiedzi, które "nie przystoją prawdziwej damie".

Bardzo nam zależało, żeby narysować ten świat prawdziwie. Żeby widz siedzący w fotelu kinowym chciał się tam znaleźć i napić wódki. To jest wspaniałe, że lata sześćdziesiąte nie są szare, nie są deszczowe i zasnute mgłą, tylko kolorowe, neonowe, pełne wdziękuwyjaśnia Maria Dębska. Zobaczcie wideo:

"Bo we mnie jest seks" - Kiedy premiera filmu o Kalinie Jędrusik?

"Bo we mnie jest seks" trafi na ekrany kin w całej Polsce 12 listopada 2021 roku. Jeśli jednak nie możecie doczekać się premiery, możecie obejrzeć go jeszcze tego lata. Film o Kalinie Jędrusik zostanie pokazany podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu, który odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia 2021 roku. Weźmie też udział w Konkursie Głównym 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zaplanowanym na 20-25 września 2021 roku.

RadioZET.pl/Next Film