Zamknij

„Bo we mnie jest seks“: pełny zwiastun filmu o Kalinie Jędrusik, „polskiej Marilyn Monroe” [WIDEO]

16.09.2021 12:14
Bo we mnie jest seks - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Next Film

„Bo we mnie jest seks“ to głośny polski film, przyglądający się życiu i karierze słynnej polskiej aktorki i piosenkarki Kaliny Jędrusik. W sieci zadebiutował pełny zwiastun projektu. Co mówi nam o filmie? I kiedy premiera?

„Bo we mnie jest seks” to dramatyczna opowieść o życiu i karierze piosenkarki oraz aktorki Kaliny Jędrusik, która w połowie lat 60. została okrzyknięta „polską Marilyn Monroe”.

Jędrusik nie wpisywała się w ówczesne normy zachowania i pruderyjny styl życia, robiąc to, na co sama miała ochotę. Jej sposób bycia oraz liczne skandale – w tym życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem oraz ich przyjacielem Luckiem czy wyzywające stroje sceniczne i kontrowersyjne wypowiedzi – nie podobały się niektórym osobom, szczególnie wśród środowiska ówczesnej władzy. To sprawiło, że Jędrusik zyskała przydomek naczelnej skandalistki Polski Ludowej, a film Katarzyny Klimkiewicz próbuje pokazać codzienność kobiety i wyjaśnić taki stan rzeczy.

„Bo we mnie jest seks” – zwiastun 

W sieci zadebiutował właśnie nowy, pełnoprawny zwiastun filmu, przepełniony świeżymi scenami. Materiał promocyjny prezentuje się następująco:

„Bo we mnie jest seks” – twórcy i obsada

Za sterami filmu stanęła reżyserka i scenarzystka Katarzyna Klimkiewicz, która skrypt do filmu napisała we współpracy z Patrycją Mnich, z inspiracji pomysłem Katii Paliwody. Co ciekawe, jak podaje serwsi FilmPolski, w napisach końcowych filmu pojawia się adnotacja: "Wydarzenia w filmie mogły się wydarzyć, ale nie musiały", unaoczniająca że choć twórczynie opierały się na prawdziwych wydarzeniach, pozwoliły sobie także na pewne skróty i licencje artystyczne.

W roli głównej wystąpi Maria Dębska, aktorka najlepiej znana z ról w takich filmach jak „Zabawa, zabawa” i „Cicha noc”. Młodej aktorce towarzyszyć będą: Leszek Lichota, Bartek Kotschedoff Borys Szyc, Paweł Tomaszewski, Rafał Rutkowski, Dariusz Basiński oraz muzyk i aktor Krzysztof Zalewski.

„Bo we mnie jest seks” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbyła się latem podczas festiwalu Nowe Horyzonty. Film do szerokiej kinowej dystrybucji, dzięki firmie Next Film, ma trafić 12 listopada. Zanim to nastąpi film Katarzyny Klimkiewicz zostanie zaprezentowany podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się w dniach 20-25 września.

Czytaj także:  "Śmierć Zygielbojma": Poruszający obraz desperackiej walki zapomnianego bohatera [ZWIASTUN FILMU]

RadioZET.pl/FilmPolski.pl/materiały prasowe Next Film/YouTube