Zamknij

"Bodyguard": Powstaje nowa wersja legendarnego melodramatu z Whitney Houston i Kevinem Costnerem

16.09.2021 17:08
Bodyguard nowa wersja
fot. Mary Evans Picture Library/East News

"Bodyguard" z Whitney Houston i Kevinem Costnerem dołączył właśnie do grona klasyków, które doczekają się nowej wersji. Co wiemy już o remake'u hitu z 1992 roku?

Współczesne kino i telewizja przyniosły nam wiele fantastycznych, nowych dzieł, ale także mnóstwo sequeli i prequeli po latach, remake'ów, rebootów i nowych wersji uwielbianych hitów. Do grona historii, które zostaną opowiedziane na nowo, dołączył właśnie "Bodyguard" - legendarny melodramat z jeszcze bardziej legendarną ścieżką dźwiękową, w którym główne role grali Whitney Houston i Kevin Costner.

"Bodyguard": Powstaje nowa wersja legendarnego melodramatu

"Bodyguard" trafił do kin w 1992 roku. Był to debiut aktorski Whitney Houston. Wokalistka wcielała się w nim w diwę R&B, do ochrony której zostaje zatrudniony były agent służb specjalnych (Kevin Costner). Kobieta i jej ochroniarz oczywiście zakochują się w sobie (nawet gdybyście nie widzieli "Bodyguarda" setki razy, zapewne w tym miejscu i tak byście się tego domyślili), ale jak na melodramat przystało - nie mogą być razem, więc ich płomienny romans kończy się szybciej, niż się zaczął.

Reżyserem filmu był Mick Jackson. Obraz zarobił ponad 400 milionów dolarów na całym świecie, a soundtrack z hitami takimi jak "I Will Always Love You" czy "I Have Nothing" stał się najlepiej sprzedającym się albumem z piosenkami z filmu w historii.

Na scenarzystę nowej wersji wybrano Matthew Lopeza - nominowanego do nagrody Tony dramaturga. Dla Warner Bros. produkują Lawrence Kasdan z Kasdan Pictures oraz Dan Lin i Jonathan Eirich z Rideback. Producentem wykonawczym będzie Nick Reynolds. Szczegóły nowego filmu nie są na razie znane i nie wiadomo, jak bardzo będzie on różnił się od oryginału z 1992 roku. Krążą plotki, że nowy ochroniarz ma być weteranem wojny w Iraku.

"Bodyguard": Kto zagra w nowej wersji?

Dan Lin po raz pierwszy zaczął publicznie wspominać o remake'u "Bodyguarda" w 2011 roku. Od tego momentu przewinęło się wiele nazwisk potencjalnych gwiazd nowej wersji klasyku. Wśród nich byli m.in.  Chris Hemsworth i Tessa Thompson, a także Channing Tatum i Cardi B. Póki co żadna gwiazda nie jest jednak oficjalnie związana z projektem. 

RadioZET.pl/Variety