Zamknij

Bogusław Linda w nowym filmie. Polska wersja Szybkich i wściekłych?

Redakcja
24.07.2018 15:29
Bogusław Linda w nowym filmie. Polska wersja Szybkich i wściekłych?
fot. SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS

Temat nielegalnych wyścigów najmocniej kojarzy się z kinową serią "Szybcy i wściekli". Producenci nowego polskiego filmu chcą pokazać środowisko street racingu w naszym kraju. "Diablo" to sensacyjny obraz z doborową obsadą i masą sportowych aut.

Zjawisko nielegalnych wyścigów samochodowych był swego czasu mocno eksploatowane za sprawą cyklu gier „Need for speed” oraz filmów z serii „Szybcy i wściekli”. Wydawać by się mogło, że nie jest to temat na krajową produkcję filmową. Kłam takiej opinii chce zadać Daniel Markowicz, pomysłodawca, scenarzysta i producent nowego filmu sensacyjnego „Diablo”. Zobaczymy w nim szybkie auta i plejadę polskich aktorów.

Polski film o nielegalnych wyścigach

„Diablo” ma pokazać od podszewki środowisko polskich street racerów. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, nielegalne wyścigi ulicami polskich miast to pasja wielu kierowców. Przyznaje to sam producent.

– Gdy wpadłem na pomysł kręcenia filmu, wszyscy się nim zainteresowali. Wydawało mi się to, że takie wyścigi to odległa sprawa, a okazuje się, że każdy zna kogoś, kto się ściga. To pasja wielu ludzi, wokół której kręci się ich życie.

EN_01327870_0001

Jak na film akcji przystało, fabuła będzie zawierać wątki gangsterskie. Główny bohater grany przez Tomasza Włosoka będzie szukał sposobu na zdobycie pieniędzy na leczenie chorej siostry. Wygrane w nielegalnych ulicznych wyścigach rozpoczną jego karierę w środowisku street racerów.

Na ekranie będziemy mogli zobaczyć między innymi Cezarego Pazurę, Bogusława Lindę, Karolinę Szymczak czy zawodnika MMA Marcina „Różala” Różalskiego. Ponad to na widzów czekają oczywiście sceny wyścigów i driftu takimi cudami motoryzacji jak Aston Martin, Chavrolet Camaro i BMWi8. Konsultantem do spraw efektów specjalnych został Maks Naporowski, który pracował między innymi przy „Avatarze” i „Matrix: Rewolucje”.

Dawno nie pojawiła się rodzima produkcja stawiająca na wartką akcję i bardzo dynamiczne ujęcia. Miejmy nadzieję, że „Diablo” spełni oczekiwania widzów. Premiera zapowiadana jest na początek 2019 roku. Budżet produkcji to 4,7 miliona złotych.

RadioZET.pl/MF