Zamknij

Bohdan Łazuka kończy 80 lat. Czego życzy sobie na urodziny?

Redakcja
31.10.2018 11:19
Bohdan Łazuka kończy 80 lat. Czego życzy sobie na urodziny?
fot. facebook.com/bohdanlazuka

Bohdan Łazuka, prawdziwa ikona polskiego aktorstwa, piosenki i kabaretu, skończył 80 lat. Mimo poważnego wieku wciąż jest aktywny zawodowo. Nie opuszcza go również charakterystyczne poczucie humoru i dystans do siebie. Czego aktor życzyłby sobie na urodziny?

Postać Bohdana Łazuki jest bez wątpienia kultowa. Doskonały aktor filmowy i teatralny, piosenkarz oraz kabareciarz nieustannie zachwyca fanów swoim talentem i poczuciem humoru. Zadebiutował w teatralnej adaptacji "Zemsty", a na dużym ekranie widzowie po raz pierwszy zobaczyli go w "Pan Anatol szuka miliona" w 1958 roku. Był prawdziwą gwiazdą Kabaretu Szpak, Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Olgi Lipińskiej. Na swoim koncie ma grubo ponad setkę kreacji filmowych, teatralnych i serialowych. Wydał również pięć płyt z piosenkami. Absolutnie kultowe jest jego wykonanie utworu "Tajemnica Mundialu", napisanej z okazji piłkarskich Mistrzostw Świata w 1983 roku. Za swoje osiągnięcia został odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

B.Łazuka
fot. facebook.com/bohdanlazuka

ZOBACZ: Bohdan Łazuka śpiewa na antenie Radia ZET

Bohdan Łazuka skończył 80 lat

Z okazji swoich 80 urodzin Bohdan Łazuka udzielił wywiadu magazynowi "Fakt". Pogodny i wciąż koncertujący artysta nie miał jednak zamiaru rozmawiać o swoim stanie zdrowia. Jak sam stwierdził ironicznie "osiemdziesięciolatka nie powinno się pytać o zdrowie". A czego Bohdan Łazuka sam sobie życzyłby sobie na urodziny?

- Nie chcę słyszeć sto lat. W moim wieku to stanowczo za mało. Nie mam wygórowanych oczekiwań od życia. Odpowiem jak jeden z przedwojennych, żydowskich malarzy. Pytany o to, co jest dla niego ważne odpowiedział krótko: piwo parówki i grzybki.

Choć aktor zachowuje pogodę ducha i woli cieszyć się życiem, latem przeszedł operację biodra. Jak widać, nie stanowi to dla niego żadnego ograniczenia. Artysta zapowiada kolejne koncerty. Oczywiście dołączamy się do najlepszych życzeń dla artysty!

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF