Zamknij

„Borat 2” – jest zwiastun i oficjalna data premiery

01.10.2020 16:34
Sacha Baron Cohen, Borat, Amazon Prime Video
fot. face to face/Reporter/East News

„Borat 2”, czyli kontynuacja filmu z udziałem Sachy Barona Cohena, zbliża się wielkimi kokami. Produkcja, o której powstaniu nikt nie wiedział, już zdążyła zaskarbić sobie przychylność odbiorców. Teraz dostaliśmy pierwszy pełnoprawny zwiastun oraz dowiedzieliśmy się, od kiedy film będzie dostępny.

„Borat 2”, którego pełny tytuł jest niezwykle długi i zawiły, a który na dodatek w nowym materiale określony jest jako „subsequent film” – „kolejny film”, to kontynuacja głośnego obrazu z 2006 roku.

Jako, że kazachski dziennikarz Borat po wydarzeniach ostatniego filmu stał się rozpoznawalny na całym świecie, musiał znaleźć nowy sposób na przeprowadzanie swoich wywiadów. Oznacza to, że teraz Sacha Baron Cohen będzie wcielać się w postać Borata, który sam będzie wcielać się w inne postaci, znajdując się pod przykrywką. Jednak jako, że brytyjski aktor idealnie odnajduje się w tego rodzaju przebierankach, możemy być pewni, że i tym razem czeka nas prawdziwa obrazoburcza jazda bez trzymanki.

„Borat 2” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy pełnoprawny zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Borat 2” – obsada i ekipa

Niezwykle ciekawym jest fakt, że z powodu niezwykłej sekretności projektu, jakim była produkcja „Borata 2”, do teraz materiały prasowe nie podają kto właściwie jest reżyserem filmu. Wiadomo natomiast, że za scenariusz odpowiada aż czterech twórców. Są to: Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Nina Pedrad i Dan Swimmer.

W podobnej sytuacji jesteśmy, jeśli chodzi o obsadę filmu. Wiadomo jedynie, że w główną tytułową rolę po raz kolejny wcieli się Sacha Baron Cohen, natomiast reszta obsady nie jest znana. Biorąc jednak pod uwagę pseudo-dokumentalny styl projektu oraz sceny, w których bohater wkręca polityków z prawdziwego świata, możliwe jest, że zestaw obsadowy zwyczajnie składać się będzie z prawdziwych postaci, pokroju wiceprezydenta USA, Mike’a Pence’a, który pojawia się w kilku scenach nowego materiału promocyjnego.

„Borat 2” – kiedy premiera?

Film ma zadebiutować 23 października na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

Borat przypomina – Noś maseczkę 

Wartym wynotowania jest także fakt, iż w sieci pojawiły się dzisiaj także pierwsze plakaty promocyjne filmu, swoim stylem nawiązującego do oryginalengo ubioru bohatera. Borat przypomina w nich, że w czasie pandemii należy nosić maseczkę.