Zamknij

„Borat 2” zawitał na VOD. W obsadzie Tom Hanks. Gdzie oglądać film w Polsce?

23.10.2020 11:30
„Borat 2” zawitał na VOD. W obsadzie Tom Hanks. Gdzie oglądać film w Polsce?
fot. JUSTIN TALLIS/AFP/East News

„Borat 2” z brawurową rolą Sachy Barona Cohena ma właśnie swoją światową premierę. Gdzie zobaczymy film w Polsce? Która platforma streamingowa pokazuje film „Borat 2”? O czym opowiada produkcja? Sprawdziliśmy.

Borat 2”, a w zasadzie „Borat: Subsequent Moviefilm”, co zostało przetłumaczone na język polski zwyczajnie jako „Kolejny film o Boracie”, ma swoją światową w piątek 23 października. Produkcja dostępna jest też w Polsce. Gdzie można ją oglądać?

„Borat 2” powstawał w sekrecie w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Niedawno gwiazda produkcji – Sacha Baron Cohen zaskoczył wszystkich wypuszczając zwiastun filmu i ogłaszając, że produkcja trafi do światowej dystrybucji, dzięki platformie streamingowej Amazon Prime Video.

Zobacz także

Borat w mankini odwiedza różne miasta – nietypowa promocja

Teraz, w ramach promocji tytułu, Amazon zdecydował się także na nietypową promocję obrazu. W kilku miastach świata, m.in Toronto i Londynie zadebiutowała ogromna dmuchana platforma, przedstawiająca bohatera, wylegującego się na ręczniku plażowym. Dmuchany Borat przedstawia się następująco:

Warto zwrócić uwagę na osobę, która wrzuciła Tweeta ze zdjęciem i artykułem. Jest to kanadyjska pisarka Margaret Atwood, autorka książki "Opowieść podręcznej", która stała się bazą dla hitowego serialu o tym samym tytule. Atwood skomentowała zdjęcie podpisem:

"Czy w Kanadzie również są wybory?"

„Borat 2” – Tom Hanks w obsadzie 

Wraz z pojawienie się filmu na platformie Amazon, dowiedzieliśmy się kto dokładnie jest odpowiedzialny za produkcję. We wcześniejszych materiałach przewijało się bowiem niemal wyłącznie nazwisko Sachy Barona Cohena. Teraz jednak okazuje się, że film został wyreżyserowany przez Jasona Wolinera, najlepiej znanego z serialu „Ostatni człowiek na Ziemi”, czy produkcji „Eaglehart”.

Z danych Amazona wynika też, że na ekranie zobaczymy samego Toma Hanksa. Obu panom partnerować ma Maria Bakalova, a w tle przewijać się wiele prawdziwych postaci z amerykańskiego życia politycznego. „Borat 2” posiada bowiem paradokumentalny styl, a w filmie pojawiają się rozmowy z prawdziwymi politykami. W tym kontrowersyjna rozmowa z byłym burmistrzem Nowego Jorku Rudym Gulianim, która od wczoraj stała się tematem niemałej kontrowersji, gdyż wydaje się pokazywać byłego polityka w niestosownej interakcji z "15-letnią" dziewczyną.

„Borat 2” – kiedy premiera i gdzie oglądać?

Gdzie w Polsce obejrzeć film „Borat 2”? Film jest dostępny od piątku 23 października, na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

Co ciekawe – na platformie dostępny jest tylko nowy film. Pierwszą część można oglądać w tym momencie jedynie na innych płatnych platformach i serwisach sreamingowych, jak Chili, Rakuten, czy VOD.pl, umożliwiającym wykupienie dostępu do poszczególnych tytułów.

Czytaj także: Sophia Loren w filmie Netflixa. Tak dziś wygląda legendarna gwiazda kina [WIDEO]