Zamknij

"Borderlands" - wiemy, kto wcieli się w czarny charakter w kinowej adaptacji słynnej gry

Sergiusz Kurczuk
06.04.2021 14:01
Borderlands 3 - targi E3 2019
fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Gra "Borderlands" doczeka się filmowej adaptacji. Twórcy nadchodzącego filmu wybrali kolejną gwiazdę, która dołączyła do obsady. Aktor zagra głównego antagonistę.

Jedna z kultowych gier będących połączeniem RPG z FPS-em niebawem zostanie przeniesiona na duży ekran. Do gwiazdorskiej obsady dołączył Edgar Ramirez, który zagra jednego z przeciwników głównych bohaterów "Borderlands".

"Borderlands" - Edgar Ramirez jako Atlas

Zazwyczaj adaptacje gier wideo nie wychodzą Hollywood zbyt dobrze. Kolejni twórcy nie poddają się jednak i próbują swoich sił w stworzeniu kinowych serii na podstawie słynnych tytułów z dziedziny cyfrowej rozrywki. Wśród nich znajduje się Eli Roth, jest coraz bliżej rozpoczęcia zdjęć do "Borderlands".

Edgar Ramirez
fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

W obsadzie, w której znaleźli się Kevin Hart, Cate Blanchett i Jamie Lee Curtis pojawi się również Edgar Ramirez. Jak podaje Deadline, aktor znany z takich produkcji jak "Point Break ‑ na fali", "Od nowa" czy "Yes Day", wcieli się w złowieszczego Atlasa. Roth skomentował wybór odtwórcy antagonisty w oficjalnym oświadczeniu.

Cóż to za niesamowity zaszczyt mieć aktora kalibru Edgara o talencie i charyzmie, grającego u boku Cate Blanchett i reszty tej niezwykłej obsady. Atlas musi być naprawdę magnetyczną osobowością, kimś z charyzmą i wdziękiem, ale musi wzbudzać też strach. Jestem fanem Edgara od jego pierwszych ról i wciąż zadziwia mnie w każdym dramatycznym zwrocie akcji. Chcemy stworzyć coś dzikiego, zabawnego i bardzo różniącego się od tego wszystkiego, co dotychczas grał Edgar. Jestem bardzo podekscytowany pracą z nim.

Nathan Kahane - prezes Lionsgate Motion Picture Group również nie może wyjść z podziwu nad wyborem Ramireza do roli Atlasa.

Siła obecności Edgara i siła jego talentu aktorskiego sprawiają, że jest on idealnym wyborem do roli Atlasa - postaci, która kontroluje losy tak wielu w uniwersum Borderlands. Jest idealnym dodatkiem do całek doskonałej obsady.

W serii gier Atlas jest producentem broni, który dostarcza Pandorze śmiercionośne narzędzia walki. Postać Ramireza jest uosobieniem złowrogiej Korporacji, która niczym nowotwór wysysa do cna całe planety, a następnie poszukuje nowego celu eksploracji.

Twórcy nie tylko zdradzili, kto wcieli się w czarny charakter, ale również uchylili rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o fabułę filmu "Borderlands". Zaprezentowano bowiem oficjalny opis wydarzeń, które zobaczymy w produkcji.

Lilith, niesławna banitka z tajemniczą przeszłością, niechętnie wraca na swoją rodzinną planetę Pandorę, by odnaleźć zaginioną córkę najpotężniejszego skurczybyka wszechświata - Atlasa. Lilith zawiązuje sojusz z nieoczekiwaną drużyną - Rolandem, byłym elitarnym najemnikiem, który teraz desperacko pragnie odkupienia; Tiny Tiną, zdziczałą wandalką; Kriegem, umięśnionym obrońcą Tiny; Tannis -  badaczką, która nie słucha głosu rozsądku; i Claptrapem, przemądrzałym robotem. Ci nieprawdopodobni bohaterowie muszą walczyć z kosmicznymi potworami i niebezpiecznymi bandytami, aby znaleźć i chronić zaginioną dziewczynę, która może posiadać klucz do niewyobrażalnej mocy. Los wszechświata może być w ich rękach - ale będą walczyć o coś więcej: o siebie nawzajem.

Zapowiada się więc naprawdę niesamowita przygoda.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Borderlands" - kiedy premiera filmu?

Producentami filmu są Avi Arad, Erik Feig i Randy Pitchford. Film na razie nie otrzymał daty premiery, więc fani "Borderlands" muszą uzbroić się w cierpliwość.Oprócz Harta, Blanchett, Curtis i Ramireza w filmie wystąpią Jack Black, Florian Munteanu, Arianna Greenblatt i Haley Bennett.

RadioZET.pl/Deadline
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET