Zamknij

Bożena Krzyżanowska nie żyje. Grała między innymi w „M jak Miłość”

Maciej Friedrich
14.08.2019 12:11
Bożena Krzyżanowska nie żyje. Grała między innymi w „M jak Miłość”
fot. TRICOLORS/East News

W wieku 61 lat zmarła Bożena Krzyżanowska, aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Widzowie znają ją z seriali takich jak „07 zgłoś się” czy „Samo życie”, pojawiła się również w „M jak Miłość” czy „Na dobre i na złe”. Pogrzeb odbędzie się w Krakowie.

11 sierpnia 2019 roku zmarła Bożena Krzyżanowska, polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Tę smutną wiadomość jako pierwszy podał w poniedziałek 12 sierpnia serwis e-teatr.pl. Aktorka odeszła w wieku 61 lat we Wrocławiu, przyczyna jej śmierci nie jest znana. Według informacji serwisu rodzina zmarłej ustala datę pogrzebu, ma się on odbyć w Krakowie.

Bożena Krzyżanowska nie żyje. Aktorka wystąpiła między innymi w „M jak Miłość”

Bożena Krzyżanowska urodziła się 6 września 1957 roku w Krakowie. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Jeszcze na studiach zadebiutowała na deskach Starego Teatru. Jej ekranowym debiutem była rola Marii Jagodzińskiej w popularnym serialu kryminalnym „07 zgłoś się”. Zagrała również Zytę w kostiumowych „Przyłbicach i kapturach”. Od 2002 do 2010 roku mogliśmy oglądać ją w serialu „Samo życie”, gdzie wcielała się w postać dyrektorki warszawskiego liceum. Ponadto aktorka pojawiała się epizodycznie w innych popularnych serialach, takich jak „M jak Miłość” czy „Na dobre i na złe”.

Bożena Krzyżanowska była również utalentowaną wokalistką. W 1989 roku zdobyła główną nagrodę X Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, występowała także w musicalu „Pan Twardowski”. Popularność przyniosła jej rola Edith Piaf w musicalu „Piaf”.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy wyrazy współczucia.

RadioZET.pl/MF