Zamknij

Brian Dennehy nie żyje. Zmarł gwiazdor kultowego "Rambo"

Maciej Friedrich
17.04.2020 08:19
Brian Dennehy nie żyje. Zmarł gwiazdor kultowego "Rambo"
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Nie żyje Brian Dennehy, hollywoodzki gwiazdor doskonale znany z kultowego "Rambo. Pierwsza krew". Na swoim koncie ma wiele doskonałych kreacji. Zmarł w wieku 81 lat, pozostawiając pogrążoną w bólu rodzinę.

Brian Dennehy nie żyje. W wieku 81 lat zmarł popularny hollywoodzki aktor, przez wielu nazywany "królem ról drugoplanowych". Widzowie na zawsze zapamiętają go między innymi z roli bezwzględnego szeryfa w kultowym "Rambo. Pierwsza krew". Dennehy zmarł 15 kwietnia w Connecticut w wieku 81 lat z przyczyn naturalnych. O jego śmierci poinformowała córka Elizabeth.

Aktor pozostawił pogrążoną w bólu rodzinę oraz środowisko filmowe i teatralne. Dennehy bowiem poza filmem świetnie odnajdywał się w rolach teatralnych, a na Broadwayu zyskał ogromną sławę. Za rolę w serialu "Śmierć komiwojażera" odebrał statuetkę Złotego Globu.

 Grzegorz Czepułkowski z "Klanu" nie żyje. Ujawniono prawdopodobną przyczynę śmierci aktora

Brian Dennehy nie żyje. Amerykański gwiazdor zmarł w wieku 81 lat

Brian Manion Dennehy urodził się 9 lipca 1938 roku w Bridgeport. Studiował historię na Uniwersytecie Columbia, służył także przez pięć lata w Piechocie Morskiej. Karierę aktorską rozpoczął późno, w wieku 40 lat. W latach 80. poza "Rambo" zagrał między innymi w "Silverado", "Kokonie" czy głośnych "Orłach Temidy". Na swoim koncie ma także ogromną ilość ról drugoplanowych i kreacji serialowych.

Prywatnie gwiazdor od 1960 roku był mężem Judith Scheff, z którą ma trzy córki. Para rozwiodła się ostatecznie po 15 latach małżeństwa. W 1988 roku poślubił Jennifer Arnott, z którą wychowywał dwoje adoptowanych dzieci.

Śmierć Briana to niepowetowana strata dla światowej kinematografii.

 Andrew Jack nie żyje. Aktor "Gwiezdnych wojen" zmarł na koronawirusa

Dennehy nie żyje
fot. ASSOCIATED PRESS/East News
Zagłosuj

Oglądałeś/aś "Rambo"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF