Zamknij

Broad Peak: powstaje film o znanej tragedii. Kiedy się pojawi?

Roksana Orlicka
05.03.2020 16:53
Powstanie film o tragedii na Broad Peak
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Powstanie film o tragedii na Broad Peak, podczas której zginęło dwóch polskich himalaistów. Za kamerą stanie reżyser filmu "Jestem Bogiem", podano również obsadę. Zdradzamy szczegóły.

Broad Peak: powstaje film o znanej tragedii, która miała miejsce w marcu 2013 roku, gdy dwóch polskich himalaistów zaginęło bez śladu. Wiemy, kto wyreżyseruje obraz. Podano również część obsady. Czego można się spodziewać?

Zobacz także: Swingersi: polska komedia obecnie najchętniej oglądanym filmem. Gdzie można zobaczyć produkcję? 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" 

Broad Peak: powstaje film o wydarzeniach z 2013 roku

W marcu 2013 roku czwórka himalaistów w składzie: Adam Bielecki, Artur Małek, Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego postanowiła zdobyć szczyt Broad Peak. Niestety, Kowalski i Berbeka nie wrócili z tej wyprawy. Historia zostanie opowiedziana w najnowszym filmie Leszka Dawida, reżysera "Jestem Bogiem".

Fabuła filmu skupi się na historii Macieja Berbeki, w którego wcieli się Ireneusz Czop. Co ciekawe, zdjęcia powstawały w Karakorum i były kręcone na wysokości 5 tysięcy m n.p.m.. Do tego pracowano w Radomiu, Alpach, nad Bałtykiem, ale także w Warszawie i Zakopanem - domu rodzinnym Berbeków.

Wiemy, kto znajdzie się w obsadzie: Ireneusz Czop (Maciej Berbeka), Maja Ostaszewska (żona Berbeki), Łukasz Simlat (Krzysztof Wielicki), Dawid Ogrodnik (Adam Bielicki), Maciej Raniszewski (Tomasz Kowalski), Maciej Kulig (Artur Małek) i Tomasz Sapryk (Andrzej Zawada).

Na razie nie znamy dokładnej daty premiery filmu.

Zobacz także: Joanna Kulig odrzuciła rolę w dużej hollywoodzkiej produkcji. Podała powód decyzji

Wyślij ten artykuł Messengerem do znajomych - oni też powinni to wiedzieć 

Zagłosuj

Wybierzesz się do kina na film "Broad Peak"?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/Onet.pl/RO