Zamknij

"Broad Peak": zdjęcia z planu filmu o polskim himalaiście. Ekipa walczy z temperaturą [ZDJĘCIA]

Redakcja
17.01.2019 14:50
"Broad Peak": zdjęcia z planu filmu o polskim himalaiście. Ekipa walczy z temperaturą [ZDJĘCIA]
fot. Instagram:@eaststudio.pl

Trwają zdjęcia do filmu "Broad Peak", opowiadającego historię życia polskiego himalaisty Macieja Berbeki. Ekipa podzieliła się zdjęciami, które aktualnie realizuje we Włoszech. Wcześniej odwiedziła Zakopane i Karakorum.

"Broad Peak" to zapowiadany na 6 marca 2020 roku film w reżyserii Leszka Dawida. Obraz ma opowiedzieć historię życia Himalaisty Macieja Berbeki oraz tragiczną historią, która wydarzyła się w roku 2013. Czwórka Polaków: Berbeka, Adam Bielecki, Artur Małek oraz Tomasz Kowalski, jako pierwsi himalaiści zdobyli zimą szczyt Broad Peak znajdujący się na granicy Chin i Pakistanu. Niestety nie wszystkim udało się powrócić do domu. Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski zaginęli i zostali uznani za zmarłych. Premiera filmu ma odbyć się dokładnie w siódmą rocznicę tragicznych wydarzeń.

Karakorum
fot. Instagram:@ireneuszczop.ofc

Zdjęcia z planu "Broad Peak"

Główną rolę w "Broad Peak" zagra znany z "Pokłosia" Ireneusz Czop, a jego żonę Maja Ostaszewska. W filmie zobaczymy również Dawida Ogrodnika, Łukasza Simlata oraz Macieja Kuliga. Ekipa filmowa do tej pory odwiedziła między innymi Karakorum oraz Zakopane. Obecnie zdjęcia kręcone są we włoskim Courmayeur. East Studio, dom produkcyjny pracujący przy produkcji, zdradził na swoim profilu na Instagramie kilka szczegółów.

- Pierwsze dni w kolejnej górskiej scenerii za nami! Widoki są nieziemskie, aczkolwiek temperatura nie rozpieszcza, -26 stopni Celsjusza nie sprzyja kręceniu, ale nie dajemy za wygraną! Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że znowu możemy znaleźć się wśród środowiska górskiego, a tym samym - bliżej historii Macieja Berbeki. Trzymajcie kciuki!  

Zarówno studio, jak i aktorzy podzielili się zdjęciami z planu. Widać na nich wyraźnie, że zima nie oszczędza ekipy. Widoki są jednak wspaniałe.

ZOBACZ: Polak jako pierwszy na świecie zjechał na nartach ze szczytu k2

Zdjęcia 2
fot. Instagram:@eaststudio.pl
Zdjęcie z planu
fot. Instagram:@eaststudio.pl
Ireneusz Czop
fot. Instagram:@ireneuszczop.ofc
Plan
fot. Instagram:@spokuj

RadioZET.pl/MF