Zamknij
Pogrzeb Bronisława Cieślaka
8 Zobacz galerię
fot. Artur Barbarowski/ East News

Bronisław Cieślak nie żyje. Aktor zmarł w nocy z 1 na 2 maja w wieku 77 lat. Najbardziej znany z serialu "07 zgłoś się" aktor został pochowany w rodzinnym Krakowie.

Bronisław Cieślak zmarł w wieku 77 lat. Chorował na raka. W lutym 2018 roku aktor przeszedł operację nowotworu prostaty i zdecydował się na chemioterapię.

"W lutym 2018 r. przeszedłem operację nowotworu prostaty. Mam już za sobą chemioterapię i radioterapię. Od czasu do czasu odwiedzam lekarza, który przepisuje mi leki. Czuję się dobrze" - mówił w jednym z wywiadów.

Zobacz też: Bronisław Cieślak ma raka prostaty. Aktor z serialu „07 zgłoś się” przeszedł dwie chemioterapie

Bronisław Cieślak nie żyje. Aktor został pochowany w rodzinnym Krakowie [FOTO]

Gdy dowiedział się, że jest chory, postanowił mimo wszystko podejść ze spokojem do swojej choroby.

"Ja na to wszystko reaguję spokojnie, na ile umiem oczywiście. To nie są przyjemne wiadomości. Człowiek nie jest masochistą i nie może lubić swojej nowo rozpoznanej choroby, która nazywa się nowotwór. Ale nie lubić, to nie znaczy panikować. Na to jestem za spokojny. (...) Ja dosyć długo nie kontrolowałem tego PSA, jak sprawdzałem, to był w górnych granicach normy, a potem nie miałem czasu, by się tym zająć. Życie. Jak we wrześniu (...) zrobiłem badania, to ten mój "pies", jak mówią spece od prostaty, był już bardzo wysoki. Wynik był niepokojący" - mówił w rozmowie z serwisem ABC Zdrowie Bronisław Cieślak.

Aktor zmarł w nocy z 1 na 2 maja w wieku 77 lat. Bronisław Cieślak fanom najbardziej znany był z serialu "07 zgłoś się", w którym zagrał porucznika Sławomira Borewicza i Bronisława Malanowskiego w serialu paradokumentalnym "Malanowski i partnerzy". Aktor został pochowany w rodzinnym Krakowie. Tak żegnali go bliscy i przyjaciele.