Zamknij

Brutalne pobicie aktora na tle rasistowskim. Gwiazda „Imperium” trafiła do szpitala

Redakcja
30.01.2019 12:04
Brutalne pobicie aktora na tle rasistowskim. Gwiazda „Imperium” trafiła do szpitala
fot. twitter.com/jussiesmollett

Jussie Smollett, amerykański aktor znany między innymi z nagradzanego serialu „Imperium”, został brutalnie pobity na jednej z ulic Chicago. Policja podejrzewa, że do napaści doszło na tle rasistowskim.

Jussie Smolett to amerykański aktor, piosenkarz, fotograf i reżyser. Urodzony w Kalifornii, swoją aktorską karierę rozpoczął w roku 1992, występując w filmach dla dzieci i młodzieży, takich jak „Potężne kaczory” czy „Kawałek nieba”. Widzowie jednak najlepiej kojarzą go z doskonale przyjętego serialu „Imperium”, w 2015 roku nominowanego do Złotego Globu w kategorii najlepszego serialu dramatycznego. Sam Smollett za rolę Jamala Lyona otrzymał 6 nominacji do nagrody Teen Choice. W 2017 roku mogliśmy oglądać go w filmach „Marshall” oraz „Obcy: Przymierze”.

Według Departamentu Policji w Chicago 29 stycznia aktor został brutalnie pobity, gdy wychodził z jednej z restauracji znajdujących się na Lower Water Street.

TEEN CHOICE AWARDS 2018: Kto otrzymał nagrody nastolatków?

Smollett
fot. Instagram:@twitter.com/jussiesmollett

Amerykański aktor brutalnie pobity

Według chicagowskiej policji do napaści na Smolleta miało najprawdopodobniej dojść na tle rasistowskim. Dwóch mężczyzn miało zacząć wykrzykiwać w stronę aktora inwektywy dotyczące koloru jego skóry i pochodzenia. Następnie napastnicy zaczęli bić Jusssiego i znęcać się nad nim. Wylali na niego nieznanego pochodzenia substancję, a także owinęli mu wokół szyi sznur. Niestety napastnikom udało się zbiec, obecnie są poszukiwani.

ZOBACZ TEŻ: Afera w "Netflixie". Szef komunikacji zwolniony za rasizm

Amerykański serwis Deadline poinformował, że aktor został przewieziony do szpitala, ale opuścił już placówkę i aktualnie dochodzi do siebie w domu. Sytuacja wywołała ostrą reakcję wśród aktorów, polityków i internautów. Film, w którym wypowiada się na temat napaści, opublikował między innymi twórca „Imperium” Lee Daniels.

RadioZET.pl/MF