Zamknij

"Bullet Train" - wiemy, kiedy nowy film z Bradem Pittem trafi na ekrany kin

15.06.2021 10:14
Brad Pitt
fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Brad Pitt został gwiazdą nadchodzącego filmu akcji "Bullet Train". Twórcy postanowili zdradzić datę premiery produkcji.

Przedstawiciele Sony Pictures ujawnili, kiedy zobaczymy Brada Pitta w filmie akcji "Bullet Train". Produkcja z gwiazdorską obsadą doczekała się oficjalnej daty premiery.

"Bullet Train" - kiedy premiera nowego filmu z Bradem Pittem?

Brad Pitt to jedna z ikon współczesnego Hollywood. Przez lata swojej kariery udowodnił, że potrafi odnaleźć się w bardzo różnych gatunkach filmowych, wcielając się w diametralnie odmiennych bohaterów. Już niedługo zobaczmy go w adaptacji japońskiej powieści "Maria Beetle" autorstwa Kotaro Isaki.

Jak podaje Collider, produkcja trafi do kin 8 kwietnia 2022 roku, czyli tego samego dnia co dwa inne filmy mające szanse na sukces komercyjny - druga część filmu "Sonic. Szybki jak błyskawica" oraz produkcja Roberta Eggersa "The Northman". W tym samym terminie premiery mają niesprecyzowane jeszcze duże produkcje Disneya i wytwórni Universal.

"Bullet Train" ma jednak szansę przyciągnąć widzów do kin dzięki gwiazdorskiej obsadzie. Oprócz Pitta w filmie wystąpią między innymi Aaron Taylor-Johnson, Michael Shannon, Joey King, Brian Tyree Henry, Andrew Koji, Hiroyuki Sanada, Benito A Martínez Ocasio oraz Sandra Bullock, a także Zazie Beetz i Lady Gaga. Reżyserem produkcji jest David Leitch, znany z takich tytułów jak "John Wick", "Atomic Blonde", "Deadpool 2" czy "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw". Za scenariusz odpowiada natomiast Zak Olkewicz ("Kiedy gasną światła").

Książka, na podstawie której powstanie "Bullet Train" to druga część "trylogii zabójcy" Isaki. Powieść nie ukazała się jeszcze na rynku amerykańskim, więc to dość nietypowy pomysł na adaptację. Fabuła skupia się na pięciu zabójcach, którzy znajdują się w tym samym pociągu jadącym z Tokio do Morioki. Jak nietrudno się domyślić, ich spotkanie nie skończy się niczym dobrym. Na razie trudno przewidzieć jak amerykańscy twórcy przełożą japońską powieść na język Hollywood. Jednak przy twórcach takiego kalibru i iście gwiazdorskiej obsadzie, miłośnicy kina akcji mogą spać spokojnie i pozostaje im jedynie oczekiwać na premierę "Bullet Train".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Collider