Zamknij

„CODA” – zwycięzca Sundance z pierwszym oficjalnym zwiastunem [WIDEO]

25.06.2021 15:15
CODA - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Apple TV+

„CODA”, czyli zwycięski film festiwalu filmowego Sundance, doczekał się właśnie pierwszego pełnoprawnego zwiastuna. Kiedy premiera?

„CODA” Sian Hader to film, który rozbił bank podczas tegorocznego festiwalu filmowego Sundance. Produkcja zdobyła cztery nagrody, w tym główną nagrodę dla najlepszego dramatu oraz nagrodę publiczności, a także pobiła rekord sprzedaży pojedynczego filmu podczas filmowej imprezy.

Produkcja, będąca amerykańskim remakiem francusko-belgijskiego komedio-dramatu „Rozumiemy się bez słów”, została kupiona przez platformę streamingową Apple TV+ za niebagatelne 25 mln dolarów. Tym samym przebijając zeszłoroczny rekord, który należał do filmu „Palm Springs”, które trafiło w ręce amerykańskiej platformy Hulu za 20 mln.

„CODA” opowiada o życiu młodej dziewczyny, która zgodnie z tytułem jest „Dzieckiem Niesłyszących Dorosłych”. Dziewczyna pomaga rodzinie jak najlepiej potrafi, ale teraz chce zacząć podążać własną ścieżką. „CODA” to urokliwa rodzinna opowieść o sile więzi, ale też o tym, że warto podążać za własnymi marzeniami.

„CODA” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy pełnoprawny zwiastun projektu. Mateiał prezentuje się następująco:

„CODA”  – obsada i ekipa

Film został zaadaptowany na amerykański grunt przez Sian Hader, znaną z filmów „Tallulah”, czy współpracy przy serialach Netflixa „Orange is The New Black” czy „GLOW”. Na ekranie możemy zobaczyć dawno niewidzianą laureatkę Oscara Marlee Matlin, a także Emilię Jones (serial „Locke & Key”), Eugenio Derbeza, Troya Cotsura czy Daniela Duranta.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„CODA” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 13 sierpnia na platformie streamingowej Apple TV+.

Czytaj także:  Netflix - nowości na lipiec 2021. Fani filmów i seriali będą mieli w czym wybierać [LISTA]