Zamknij

„CODA“ ­ – zwycięzca festiwalu Sundance latem na Apple TV+

22.04.2021 13:26
CODA - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Sundance Institute

„CODA” – zwycięski film tegorocznego festiwalu Sundance już latem zadebiutuje na platformie Apple TV+. Co jeszcze wiemy o filmie?

„CODA” wygrała cztery nagrody na tegorocznym  festiwalu Sundance. Film zdobył nagrodę Jury dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Reżysera, a także nagrodę dla najlepszej obsady i Nagrodę Publiczności. Wiemy, kiedy pojawi się na platformie Apple TV+.

Film szybko zyskał także ogromną przychylność publiczności festiwalu i stał się tematem walki dystrybutorów, którzy rywalizowali o wykupienie praw do jego wyświetlania. Zwycięską ręką wyszedł Apple, który zapłacił za prawa do filmu 25 mln dolarów. Była to najwyższa kwota, jaką zapłacono za film, prezentowany kiedykolwiek na festiwalu od 1978 roku, czyli debiutu imprezy. Apple przebił tym samym zeszłoroczny rekord sprzedaży - 22 mln, które zapłacili dystrybutorzy Neon i platforma Hulu  za prawda do „Palm Springs”.

Zobacz także

„CODA” – o czym opowiada film?

„CODA” – tytuł ten odnosi się do sformułowania Dzieci Niesłyszących Rodziców (ang. Children of Deaf Adults) i obrazuje sytuację, w jakiej znalazła się główna bohaterka. Ruby jest córką dwójki głuchych rodziców i jako jedyna z rodziny posiada zmysł słuchu. Dziewczyna staje przed wyborem – czy dalej pomagać rodzinie w ich biznesie, czy podążyć własną ścieżką i spełniać marzenia o śpiewaniu i szkole muzycznej. Amerykański film jest remakiem francusko-belgijskiej produkcji „Rozumiemy się bez słów” z 2014 roku. To pokrzepiająca historia o sile rodzinnych więzi oraz mocy sprawczej dążenia do osiągnięcia własnych celów.

„CODA” – obsada i ekipa

Film został zaadaptowany na amerykański grunt przez Sian Hader, znaną z filmów „Tallulah”, czy współpracy przy serialach NetflixaOrange is The New Black” czy „GLOW”. Na ekranie możemy zobaczyć dawno niewidzianą laureatkę Oscara Marlee Matlin, a także Emilię Jones (serial „ Locke & Key”), Eugenio Derbeza, Troya Cotsura czy Daniela Duranta.

W naszej mini-recenzji w relacji z festiwalu Sundance pisaliśmy, że:

„CODA” to pozycja idealna na rodzinny niedzielny seans. Film równie urokliwy, pozytywny i pokrzepiającym serca, co oryginał.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„CODA” – kiedy premiera?

Film ma pojawić się na platformie streamingowej Apple TV+ 13 sierpnia. W Stanach Zjednoczonych równocześnie będzie to premiera kinowa.

Czytaj także:  Orły 2021: NOMINACJE. Kto powalczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

Źródło: Radiozet.pl/Telemagazyn.pl/materiał  prasowe TVP

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET