Zamknij

Cannes 2021: "Annette" z Adamem Driverem i Marion Cotillard otworzy 74. edycję festiwalu

19.04.2021 12:34
Annette Cannes
fot. materiały prasowe Festival de Cannes

Festiwal Filmowy w Cannes to jedna z najważniejszych imprez filmowych na świecie. Tegoroczną, 74. edycję festiwalu otworzy pierwszy anglojęzyczny film w karierze Leosa Caraxa - musical z Adamem Driverem i Marion Cottilard w rolach głównych. O czym opowie "Annette"?

Festiwal Filmowy w Cannes w 2021 roku otworzy film "Annette". Taką informację do publicznej wiadomości podali 19 kwietnia 2021 organizatorzy imprezy. "Annette" to najnowszy obraz Leosa Caraxa, reżysera uznanego filmu "Holy Motors", za który w 2012 roku otrzymał Nagrodę Młodych właśnie na canneńskim festiwalu. W głównych rolach nowego dzieła francuskiego twórcy, będącego pierwszym anglojęzycznym filmem w jego karierze, występują Adam Driver i Marion Cottilard. O czym opowie produkcja, która dostąpiła zaszczytu otwierania jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych na świecie?

Cannes 2021: "Annette" filmem otwarcia 74. edycji festiwalu

Jak czytamy na oficjalnej stronie Festiwalu Filmowego w Cannes, "Annette" to opowieść o stand-uperze Henrym (Adam Driver) i jego partnerce Ann (Marion Cottilard) - światowej sławy piosenkarce. Ich życie we współczesnym Los Angeles wydaje się idealne - w blasku fleszy wyglądają na silną, uroczą i szczęśliwą parę. Wszystko komplikuje się jednak, gdy na świat przychodzi ich córeczka Annette. Tajemnicze przeznaczenie dziewczynki ma odmienić ich losy na zawsze.

"Annette" to szósty film fabularny w karierze Caraxa i jego pierwszy film anglojęzyczny. Fabuła produkcji zapowiadanej jako musical jest efektem oryginalnego pomysłu reżysera. Ścieżkę dźwiękową filmu skomponował zespół Sparks. W obsadzie, poza wspomnianym duetem, znalazł się także Simon Helberg (Howard z "Teorii wielkiego podrywu"). Producentami są Charles Gillibert (CG Cinéma International), Paul-Dominique Vacharasinthu (Tribus P. Films) oraz Adam Driver we współpracy z Amazon Studios, Arte i CANAL PLUS. Film nie tylko otworzy 74. Festiwal Filmowy w Cannes, ale weźmie także udział w Konkursie Głównym.

Każdy film Leosa Caraxa jest wydarzeniem. A ten spełnia swoje obietnice! "Annette" to prezent, na który czekali miłośnicy kina, muzyki i kultury, i do którego tęskniliśmy przez ostatni rok.

Pierre Lescure, prezes Festiwalu Filmowego w Cannes

Pokaz otwarcia w Grand Theatre Lumiere w Palais des festivals w Cannes, który odbędzie się 6 lipca 2021, będzie jednocześnie międzynarodową premierą filmu. Tego samego dnia "Annette" trafi do francuskich kin. Nie wiadomo, kiedy będzie można obejrzeć go w Polsce.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Cannes 2021: Kiedy dokładnie odbędzie się festiwal? 

Festiwal filmowy w Cannes w 2021 roku odbędzie się nieco później niż zwykle. Wielkie święto kina miało tradycyjnie rozpocząć się w maju, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany i organizatorzy wydarzenia zdecydowali o jego przesunięciu. Aktualny termin 74. Festiwalu Filmowego w Cannes to 6-17 lipca 2021 roku.

RadioZET.pl/Festival de Cannes

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.