Zamknij

Carl Reiner nie żyje. Znany reżyser i aktor miał 98 lat

30.06.2020 17:55
Carl Reiner
fot. Rex Features/East News

Carl Reiner nie żyje. Reżyser i aktor znany m.in. z filmowego cyklu Stevena Soderbergha "Ocean's" zmarł 29 czerwca w Beverly Hills w wieku 98 lat.

Carl Reiner nie żyje. Amerykański aktor, pisarz, scenarzysta i reżyser filmowy zmarł w swoim domu w Beverly Hills 29 czerwca 2020 roku. W marcu tego roku skończył 98 lat. Reiner zdobył ogromną popularność w latach 80. Zrealizował wtedy kilka popularnych komedii z udziałem znanego komika Steve’a Martina. Był także twórcą telewizyjnego sitcomu "The Dick Van Dyke Show".

Jako aktor wystąpił m.in. w znanym cyklu Stevena Soderbergha: "Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra", "Ocean’s Twelve: Dogrywka", "Ocean’s Thirteen". Grał także w filmach "Rocky i Łoś Superktoś", "O mój boże!" oraz "Człowiek z dwoma mózgami". Prywatnie przez 65 lat był mężem piosenkarki i aktorki Estelle Lebost-Reiner. Para doczekała się trójki dzieci: Roba Reinera, Annie Rainer i Lucasa Reinera.

Zobacz także: Piotr "Kuba" Kubowicz nie żyje. Artysta Piwnicy pod Baranami miał 64 lata

Carl Reiner nie żyje. Twórca "Dick Van Dyke Show" miał 98 lat

Informację o śmierci 98-letniego aktorka przekazał portal "Variety". Na smutną wiadomość zareagowała m.in. Sarah Silverman, amerykańska aktorka i artystka komediowa.

- Tak smutno słyszeć o śmierci Carla Reinera. Nie tylko nakręcił mój ulubiony program telewizyjny i ulubione filmy (w tym "Where's Poppa?"), ale jego człowieczeństwo było nieporównywalne. Jego serce było pełne miłości. Nigdy nie wychodził z domu z pustymi rękami - zawsze z książką, długopisem, szwajcarskim scyzorykiem. RIP dla człowieka, który ucieleśnia słowo "mensch" (osoba uczciwa i honorowa - przyp. red.) - napisała na Twitterze aktorka.