Zamknij

„Censor“: zwiastun krwawego hitu Sundance. Szalony horror już wkrótce w Polsce [WIDEO]

15.10.2021 19:04
Censor - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Sundance Film Festival

„Censor“ to klimatyczny horror, opowiadający o erze tzw. „wideo-nasties” – krwawych i brutalnych filmów wideo, przyprawiających o szybsze bicie serca. Gdy bohaterka natrafi na obraz, który wygląda dziwnie znajomo, jej życie ulegnie diametralnej przemianie. Co zobaczyła kobieta? I kiedy premiera głośnego hitu Sundnace?

„Censor” to horror o najbrutalniejszych taśmach wideo. Główną bohaterką  jest cenzorka – kobieta, która ocenia, które fragmenty dzieła mogą pójść do szerokiej publiczności, a jakie należałoby usunąć z filmu. Enid jest mocno zaangażowana w swoją pracę – dokładna i skrupulatna. Cechy te sprawiają, że częste oglądanie zbrodni na ekranie coraz bardziej zaczyna wpływać na jej psychikę i zachowanie. 

„Enid, której codzienność otoczona jest przerażającymi obrazami, zaczyna zatracać granicę między rzeczywistością, wspomnieniami, a tym, co najprawdopodobniej było tylko wytworem wyobraźni reżyserów”. 

„Censor“ – zwiastun

Film reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym:

„Censor“ – twórcy i obsada

Reżyserką i współscenarzystką filmu jest Prano Bailey-Bond, która stworzyła przedstawioną na ekranie historię wraz z Anthonym Fletcherem. Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Niamh Algar, Michael Smiley, Nicholas Burns ,Vincent Franklin czy Sophia La Porta.

„Censor“ – kiedy premiera?

Film zadebiutuje w polskich kinach już 29 października, w sam raz na Halloween, dzięki polskiemu dystrybutorowi, firmie M2Films.

Czytaj także:  Najlepsze horrory na Netflix: 5 produkcji, które musicie obejrzeć [ZDJĘCIA]

RadioZet.pl/materiały prasowe M2Films

Zobacz także