Zamknij

Chadwick Boseman nie żyje. Gwiazdor Marvela miał tylko 43 lata

29.08.2020 08:11
Chadwick Boseman nie żyje
fot. Matt Winkelmeyer/Getty AFP/East News

Chadwick Boseman nie żyje. Aktor filmowy i telewizyjny, któremu popularność przyniosła m.in. rola Czarnej Pantery w serii filmów wytwórni Marvel Studios, zmarł w wieku 43 lat w swoim domu w  Los Angeles.

Chadwick Boseman nie żyje. Tę tragiczną wiadomość przekazała agentka aktora, Nicki Fioravante. Przyczyną zgonu był rak jelita grubego, z którym Boseman zmagał się od kilku lat.

Chadwick Boseman nie żyje - kim był?

Boseman początkowo grywał epizody w pojedynczych odcinkach różnych seriali, debiutując w 2003 w "Brygadzie ratunkowej". Zajmował się także pisaniem scenariuszy spektakli teatralnych.

Pierwszą główną rolę w filmie kinowym otrzymał w 2013 w "42 - Prawdziwa historia amerykańskiej legendy" z udziałem m.in. Harrisona Forda. Zagrał w nim Jackiego Robinsona, pierwszego czarnoskórego baseballistę, który występował w najważniejszej lidze baseballu MLB.

Szerzej znany został po tym jak w 2014 r. wytwórnia Marvel Studios powierzyła mu rolę Czarnej Pantery, planując pięć filmów z jego udziałem. Po raz pierwszy wcielił się w tę postać w produkcji "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" z 2016 r. a następnie w filmach "Czarna Pantera" oraz "Avengers: Wojna bez granic".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK