Zamknij

„Cherry“ – Tom Holland w nowym filmie twórców najlepiej zarabiającego filmu wszechczasów

25.11.2020 16:32
Tom Holland
fot. Matrix Media Group/face to face/FaceToFace/REPORTER

„Cherry“ to nowy film w reżyserii Joe i Anthony’ego Russo, duetu twórców, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu Marvel Cinematic Universe. Co już wiemy o ich najnowszej produkcji z udziałem Toma Hollanda?

„Cherry“ to najnowszy film duetu reżyserskiego, odpowiedzialnego za sukces filmu „ Avengers: Koniec gry”, czyli najlepiej zarabiającej produkcji w historii kinematografii oraz kilku innych obrazów z Marvel Cinematic Universe.

Zobacz także

„Cherry” określane jest jako coming-of-age story, czyli historia o wchodzeniu w dorosłość, skupiająca się na młodym medyku wojskowym, który cierpi na syndrom stresu pourazowego po obecności na froncie wojennym. W wyniku PTSD mężczyzna staje się uzależniony od narkotyków, przez co wpada w nie lada długi. Teraz musi znaleźć sposób na szybki przypływ gotówki. Wpada na pomysł, że napad na bank będzie najlepszym pomysłem łatwego rozwiązania swojego problemu.

„Cherry” – twórcy o projekcie 

W niedawnej rozmowie z magazynem Vanity Fair, bracia rzucili nieco światła na swój najnowszy projekt filmowy.

„Można powiedzieć, że „Cherry” to w zasadzie sześć filmów w jednym. Podzieliliśmy 15-letnią historię bohatera na sześć rozdziałów, z których każdy rozgrywa się w innych czasach i posiada inny ton” – zdradził Joe Russo w rozmowie z magazynem.

Aby osiągnąć ten cel, twórcy zdecydowali się kręcić poszczególne sekwencje innym zestawem obiektywów i kamer, a także zatrudnić inny zestaw odpowiedzialny za scenografią.

„Jeden to realizm magiczny, inny horror, a jeszcze inny osadzony jest głęboko w absurdzie. Ten film jest szalony, a równocześnie surowy w swoim tonie” – dodaje.

Nietypowy styl prowadzenia opowieści ma korespondować z samą drogą bohatera i faktem, że mężczyzna przechodzi kryzys egzystencjalny, który w ten sposób zostaje zamanifestowany na ekranie.

„Cherry” – pierwsze zdjęcia

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia promocyjne z filmu. Na fotografiach możemy zobacyzć Toma Hollanda oraz Ciarę Bravo.

„Cherry” – obsada i ekipa 

Film jest adaptacją autobiograficznej powieści autorstwa Nico Walkera, w której opisał jak jego stres pourazowy skończył się uzależnieniem od opioidów i przejściem na ścieżkę zbrodni. Scenariusz filmu powstał w w głowie Angeli Russo-Otstot, prywatnie siostry Joe i Anthony’ego oraz Jessici Goldberg, autorki scenariuszy do seriali „Rozłąka”, „Sekta”, czy „Parenthood”. Za kamerą stanęli zaś Anthony i Joe Russo. 

W głównej roli w filmie wystąpił Tom Holland, aktor najlepiej znany z roli Petera Parkera/Spider-Mana w nowych odsłonach MCU. Partnerować będą mu m.in.: Ciara Bravo, Nicole Forester, Kelli Berglund, czy Thomas Lennon.

„Cherry” – kiedy premiera?

Premiera filmu „Cherry” przewidziana jest na 26 lutego 2021 w wybranych kinach w USA i na świecie oraz 12 marca na platformie streamingowej Apple TV+.

Czytaj także:  Tom Holland jako Nathan Drake. Pierwsze oficjalne zdjęcie z adaptacji gry „Uncharted”