Zamknij

"Chłopi" debiutują za granicą. Czy nowy film Doroty Kobieli powtórzy sukces "Twojego Vincenta"?

18.06.2021 14:34
Chłopi film
fot. materiały prasowe Next Film

"Chłopi" na podstawie powieści Władysława Reymonta to nowy film twórców "Twojego Vincenta", zrealizowany tą samą techniką malarskiej animacji. Nowe dzieło Doroty Kobieli ma duże szanse na powtórzenie sukcesu swojego poprzednika. Film nie został jeszcze ukończony, a już zostanie zaprezentowany na prestiżowym festiwalu w Annecy.

"Chłopi" w reżyserii Doroty Kobieli zostaną zaprezentowani w sekcji Work in Progress Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. Oparty na powieści nagrodzonego Noblem Władysława Reymonta film, jest realizowany w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie za sprawą "Twojego Vincenta".

Zobacz także

"Chłopi" na festiwalu w Annecy. Czy powtórzą sukces "Twojego Vincenta"?

"Twój Vincent" to absolutnie unikatowe dzieło, które miało swoją premierę w 2017 roku. Malarskie kadry filmu, którego główną twórczynią była Dorota Kobiela, doceniono na całym świecie, czego dowodami były nominacje do Oscara, Złotych Globów i nagrody BAFTA. Czy "Chłopi" powtórzą sukces poprzednika? Na tym etapie trudno to ocenić. Niemniej, udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy pozwala twierdzić, że produkcja jest na najlepszej drodze do sukcesu. Festiwal w Annecy to największe tego typu wydarzenie na świecie, a w sekcji Work in Progress prezentowane są najciekawsze projekty ze świata animacji.

"Chłopi" - Kiedy premiera nowego filmu twórców "Twojego Vincenta"?

Tak samo jak w przypadku "Twojego Vincenta", każda z 80 000 klatek "Chłopów" zostanie namalowana ręcznie. Unikalny styl filmu nawiąże do szerokiego repertuaru obrazów młodopolskich artystów. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

W obsadzie filmu znalazła się plejada polskich gwiazd. W roli Jagny zobaczymy Kamilę Urzędowską ("Żmijowisko"), której partnerować będą Robert Gulaczyk (Antek), Mirosław Baka (Boryna), Andrzeja Konopka (Wójt), Ewa Kasprzyk (Dominikowa), Sonia Mietielica (Hanka), Małgorzata Kożuchowska (Organiścina), Sonia Bohosiewicz (Wójtowa), Maciej Musiał (Jasio), Dorota Stalińska (Jagustynka), Julia Wieniawa (Marysia Pastuszka) oraz Mateusz Rusin (Mateusz).

Twórcami "Chłopów" są Dorota Kobiela (reżyserka, scenarzystka), Hugh Welchman (współscenarzysta, producent) i Sean Bobbit (producent). Za produkcję odpowiada studio BreakThru Films. Światową sprzedażą filmu zajmuje się New Europe Film Sales Jana Naszewskiego. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Next Film. 

RadioZET.pl/Next Film