Zamknij

"Christine" powróci. Kultowy horror na podstawie książki Stephena Kinga doczeka się nowej wersji

09.06.2021 17:13
"Christine" powróci. Kultowy horror na podstawie książki Stephena Kinga doczeka się nowej wersji
fot. Mary Evans Picture Library/ East News

Twórca serialowego "Hannibala" powoła do życie remake kultowego horroru "Christine" w reżyserii Johna Carpentera. Za projekt odpowiada studio Blumhouse.

"Christine" to jeden z najbardziej kultowych horrorów lat 80. XX wieku. Mistrz ekranowej grozy John Carpenter umiejętnie przeniósł na ekran historię, która zrodziła się w głowie samego Stephena Kinga i powołał do życia film, który zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach horroromaniaków. Teraz przyszedł czas na odświeżenie.

Zobacz także

"Christine" - powstanie remake słynnego horroru

Film z 1983 roku to mroczna opowieść o wyjątkowej więzi i miłości od pierwszego wejrzenia, którą pewien młodzieniec obdarzył piękną Christine - samochód marki 1958 Plymouth Fury. Wbrew woli rodziców, nastolatek postanowił kupić auto i odnowić je. Od tej pory byli nierozłączni. O to zadbała już Chrisitine, która posiadała własną wolę i gotowa była zabić każdego, kto stanąłby im na drodze.

Teraz studio Blumhouse (które pracuje obecnie nad inną adaptacją powieści Stephena Kinga - "Podpalaczką") łączy siły z wytwórnią Sony Pictures, by powołać do życie remake "Christine". Za reżyserię odpowie Bryan Fuller, który pracował wcześniej nad serialowym "Hannibalem", a także "Star Trek: Discovery" i "Amerykańskimi Bogami".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Deadline.com