Zamknij

Christopher Nolan kręci kolejny film historyczny. Opowie otwórcy bomby atomowej

13.09.2021 11:03
Christopher Nolan
fot. Euan Cherry / WENN/agefotostock/East News

Twórca "Dunkierki" powoła do życia kolejny film opowiadający o II wojnie światowej. Christopher Nolan pokaże historię Roberta Oppenheimera i skonstruowania bomby atomowej.

Christopher Nolan jest gotowy do kolejnego filmu. Tematem jego nadchodzącej produkcji będzie sylwetka Roberta Oppenheimera - jednego z twórców bomby atomowej. Kto wcieli się w głównego bohatera?

Christopher Nolan stworzy film o Robercie Oppenheimerze

Nolan to jeden z najbardziej szanowanych filmowców ostatnich lat, który równie chętnie sięga po takie gatunki jak science fiction, czy thriller, ale i film historyczny. Oscarowa "Dunkierka" była pierwszą w filmografii reżysera produkcją bazującą na prawdziwych wydarzeniach. Niebawem Nolan powoła do życia kolejną produkcję dziejącą się w przełomowym momencie II wojny światowej.

Jak podaje Deadline, reżyser w swoim niezatytułowanym jeszcze filmie pokaże kulisy powstawania bomby atomowej w ramach Projektu Manhattan. Konstrukcja bomby była opracowywana w Los Alamos National Laboratory pod kierunkiem Roberta Oppenheimera, który będzie prawdopodobnie głównym bohaterem filmu Nolana, opowiadającego o przełomie, który zakończył konflikt USA z Japonią, ale przeszedł do historii jako ogromna tragedia.

Na razie nie zdradzono szczegółów przedsięwzięcia. Według niepotwierdzonych informacji w obsadzie ma pojawić się Cillian Murphy - aktor, który wielokrotnie współpracował z Nolanem w takich filmach, jak seria o Batmanie, "Incepcja" oraz "Dunkierka". Nie wiadomo, w kogo miałby się wcielić Murphy, ale biorąc pod uwagę nazwisko reżysera i temat, w produkcji pojawią się zapewne również inne gwiazdy Hollywood.

Według doniesień Deadline istnieje duża szansa, że film o Oppenheimerze będzie pierwszym tytułem Nolana nieprodukowanym przez Warner Bros. Pictures. Scenariusz miał trafić do przedstawicieli konkurencyjnych wytwórni, którzy w najbliższym czasie wyrażą ewentualne zainteresowanie nowym filmem reżysera. Nolan wszedł w konflikt z Warner Bros., kiedy po uruchomieniu platformy HBO Max okazało się, że wiele flagowych filmów ma jednoczesne premiery w kinach i internecie. Filmowiec nie był tym faktem zachwycony.

Na razie nie zdradzono więc dalszych szczegółów dotyczących nowego filmu Nolana. Fani filmowca muszą uzbroić się w cierpliwość.

RadioZET.pl/Deadline